Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Vítězka soutěže Masterchef 2021 Besky: „Spouštěč k hubnutí jsem měla, když jsem odešla ze vztahu, který nebyl zdravý”

Veronika Beskydiarová neboli Besky, vítězka soutěže amatérských kuchařů Masterchef 2021, uchvátila celou Českou republiku svou neuvěřitelnou proměnou, kdy se jí podařilo shodit celých 14 kilo za pouhých 5 měsíců. Co za jejím rozhodnutím stálo a co jí, kromě vysněné postavy, hubnutí dalo?

Aneta Akgül | 4. 02. 2024

Snad každá žena má na svém těle něco, co by ráda změnila. Některou ženu trápí například velký nos, jinou třeba tvar jejích uší. Mnoho žen se potýká s nespokojeností se svou postavou, což trápilo i vítězku Masterchefa 2021, Besky. Ta se ale rozhodla to, co jí trápilo, změnit. Ačkoliv pro ní byla cesta ke zdravému životnímu stylu a sportu zpočátku trnitá, podařilo se jí z toho vytvořit svou rutinu. Jak sama říká, vše je jen v hlavě. Psychické a fyzické roviny člověka jsou propojené, často se vzájemně ovlivňují a měly by být v rovnováze.

Mohlo by se vám líbit

Simona Lewandowska: „Ráda se nechám strhnout.“

Herečku Simonu Lewandowskou (24) znáte ze seriálu Zlatá labuť a také jako aristokratku-rebelku z filmů o zámku Kostka. Proč momentálně pendluje mezi Prahou a Milánem, a ještě si to chce obohatit o Krakov? Co je její největší vášní a proč je v lásce zdrženlivá?
marianne.cz

Prošla jste neuvěřitelnou proměnou a nejen po fyzické, ale i po psychické stránce působíte velmi spokojeně. Jsou podle vás tyto dvě roviny propojeny?

Mělo by to být propojené a u některých lidí psychickou nepohodu indikuje změna na fyzickém projevu. Bohužel ne vždy to tak ale je. Každopádně u mě to tak bylo a věřím, že tyto dvě roviny by měly být ve vzájemné rovnováze.

Jak se vám podařilo zhubnout celých 14 kilo? A co pro vás byl rozhodující moment, kdy jste si řekla, že do toho půjdete?

Byl to bod, kdy jsem vystoupila ze vztahu, který fakt nebyl zdravý. To byl spouštěč. Ke sportu jsem si našla cestu i když byla trnitá, protože člověku se prostě nechce. Ale je pravda, že když nepovolíte a vydržíte, stane se z toho rutina a zvyk. Takže u mě to bylo jednoduše cvičení a kalorický deficit.

Mohlo by se vám líbit

Eliška Balzerová: Mám toulavé boty

Co považuje herečka Eliška Balzerová za největší úspěch svého života? Čeho si cení na přátelích? Co by změnila na své výchově? A proč by si už nikdy nenechala věštit budoucnost?
marianne.cz

Dala vám vaše cesta za vysněnou postavou i něco jiného, než fyzickou spokojenost? Například pevnější vůli, větší cílevědomost a podobně?

Všechny zmíněné charakteristiky se určitě tímto procesem posílily, avšak to nejdůležitější, co mi proměna dala je to, že mi dala zpět mě. Mou sebeúctu a sebehodnotu. Vážím si sama sebe natolik, že si nechci ubližovat - jídlem ani ničím jiným.

Co byste doporučila ženám, které se sebou nejsou spokojené, ale nemohou se přimět k tomu změnit stravovací návyky, začít sportovat a mít pevnou vůli?

Mě by asi nikdo na světě nedonutil něco změnit. Mnohdy je to už takový bludný kruh, že vám už začne být asi i jedno, kdo co říká nebo co si kdo myslí. Všechno stále působí jako klišé a vy to jen okamžitě vyfiltrujete a pustíte ven z hlavy. Je důležité si jen uvědomit, že jediná hybná síla změny jste vy sama. Věřte, že každá z nás má takovou sílu v sobě a věřte, že jakmile začnete měnit pohled na samu sebe a začnete si sama sebe víc vážit, začnou se dít hezké věci. To také zní jako klišé, že? Ale je to upřímné.

Jaký je váš nynější režim? Přeci jen, pohybujete se v gastronomii, a tak se neustálému ochutnávání různých jídel nejspíš nevyhnete.

Momentálně se stravuji na bázi fit krabiček, jelikož jsme se přestěhovali a nemáme zatím kuchyň, tak nám to zatím takto vyhovuje. No a ochutnávání je v gastronomii jen na špičce lžičky, což z vás obézního člověka neudělá. Samozřejmý je i sport, který se snažím přirozeně implementovat do svého života.

Úžasná proměna krásné Besky
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Psychologie
Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Móda
Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Zahrada
Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité