Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Jít štěstí naproti

Šéfredaktorka časopisu Marianne Monika Mudranincová se ve svém dubnovém úvodníku zamýšlí nad vztahy, hádkami a tím, co – možná překvapivě – některé páry vede k rozchodu.
Většina lidí se po rozchodu znovu zamiluje. Tuhle optimistickou zprávu jsem nedávno četla v jednom psychologickém průzkumu. Ale aby bylo vítání, musí být loučení, jak pravil klasik. Jinými slovy, abyste mohla přivítat novou lásku, měla byste se nejdřív rozloučit s nefunkčním vztahem, jakkoli těžké to může být. A teď byste mi mohla zcela oprávněně položit otázku, jak poznáte, že vaše manželství/partnerství je v kómatu, ze kterého už se neprobere? Vztahoví odborníci na to mají celkem jasnou odpověď. Když pomineme nepřekonatelný odpor nebo násilí, pak to bývá fáze, kdy se přestaneme hádat.
Ano, čtete dobře. Když se přestaneme hádat ne díky tomu, že jsme společně vyřešili naše problémy, ale proto, že jsme se přestali snažit. Ticho, které se mezi námi rozhostí, neznamená klid, znamená to, že jsme rezignovali. Začne to nenápadně – vyhýbáte se konfrontaci a raději spolknete svoje argumenty, protože doma nechcete mít dusno. Domov je přece místo, kde máte nabírat energii, ne o ni přicházet. Ale vězte, že to je cesta do pekel. Pokaždé, když se rozhodnete mlčet v situacích, kdy byste se měla ozvat, dláždíte si cestu k rozchodu.
A co je na tom nejhorší? Časem si na tento status quo zvyknete. Ani se nenadějete a žijete dva paralelní životy pod jednou střechou. To, co váš vztah potřebuje, je ochota komunikovat zcela otevřeně, říkat pravdu a nebát se ani hádky, která pročistí vzduch, samozřejmě za předpokladu, že se chcete dobrat k řešení bez urážek a ponižování. Občasná výměna názorů žádné manželství nezabila. Manželství spolehlivě pohřbí ticho, které následuje po tom, co přestanete věřit ve změnu k lepšímu. Jestli chcete další tipy, jak hýčkat váš vztah, nalistujte si v Marianne strany 46–48 a přečtěte si článek Ivy Hadj Moussa Manželství je pořád v kurzu.
Tenhle úvodník věnuji všem ženám, které jsou singl, ale touží po lásce, těm, které jsou v nevyhovujícím vztahu, ale bojí se z něj vystoupit, a těm, které jsou po rozchodu – specificky jedné, s níž se rozešel její kluk na Valentýna (!). Milé čtenářky, pokud jste se našly v těchto řádcích, nebojte se budoucnosti. Budete zase zářit štěstím, jen tomu musíte jít naproti. Věřte mi, že vím o čem mluvím.
P. S. A mezitím se hýčkejte samy! Inspirujte se na našich stránkách a dopřejte si něco nového na sebe nebo do bytu během Dnů Marianne. Přeji vám z celého srdce krásný a láskyplný duben.
Marianne Talk s ženou, která vydělává na OnlyFans
Nejčtenější články
Doporučujeme

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Mít, nebo žít? To je, oč tu běží

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Dej si pozor, co si přeješ

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Kéž bych to bývala věděla!

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: A jak to bude dál?

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Óda na jídlo

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Budeme spolu chodit?

Březnový úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Nejsem líná, jsem jen špatně naprogramovaná

Dubnový úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Promiňte, vy jste tu sama?

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Říct, nebo neříct? To je, oč tu běží

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Cestováním k vašemu novému já
Mohlo by se vám líbit

Pudrově modrá dobývá interiéry. V koupelně funguje lépe než bílá







