Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vždy pozitivní Eva Jeníčková alias Vendulka z Básníků po zranění znovu chodí

Info ikona
Eva Jeníčková

Herečka, kterou v 80. letech znal snad každý a která se poté odstěhovala do USA. Svou hereckou kariéru si stále udržovala, dokud však nepřišel osudný den, který jí obrátil život vzhůru nohama.

Tereza Čaladi | 4. 10. 2023

Eva Jeníčková (59) se narodila v Praze a před kamerou se objevila již ve svých 15 letech ve snímku Tři od moře. Do povědomí veřejnosti se ale dostala až o tři roky později, když si zahrála třídní krásku Mariku v komedii Sněženky a machři. Poté bylo o její budoucí profesi rozhodnuto. Šla tedy studovat herectví na DAMU.

Hned v 80. letech se jí přitom velmi dařilo. Působila v téměř dvou desítkách filmů. Její neproslulejší rolí ale dodnes zůstává postava Vendulky utěšitelky z populární české komediální série Básníci.

Odchod do USA

V roce 1991 odešla do USA, kde žije doposud. Dále se tam věnovala hraní a tanci. Působila v divadle v Los Angels a účinkovala v mnoha televizních show i hudebních videoklipech. I přesto ale hrála i v několika dalších českých filmech, a to například ve snímku Jak básníci neztrácejí naději z roku 2004, Sněženky a Machři po 25 letech či Jak básníci čekají na zázrak. Posledními českými snímky, v nichž působila, byly seriály Polda a Specialisté v roce 2018. Poté ji potkalo nečekané neštěstí.

Mohlo by se vám líbit

Zranění, které jí změnilo život

Při venčení jejího pejska v únoru 2018 ve Venice v Kalifornii do ní zezadu nečekaně naběhli dva pitbulové. Jeden se jí zakousl do nohy, druhý ji vyhodil do vzduchu. Důsledkem byly natržené a zpřetrhané svaly v nohách, na něž časem navázal problém s vyhřezlou ploténkou v bederní části páteře. Výsledkem bylo, že nemohla ani chodit.

Lepší časy

Na svou léčbu vyčerpala již veškeré úspory, které mohla. Lidé ji v tom ale nenechali a v minulém roce byla zorganizovaná sbírka pod názvem Let‘s help her walk again (Pomozme Evě znovu chodit). A toto přání se stalo naštěstí skutečností. Letos v březnu na svém Instagramu herečka nasdílela příspěvek, v němž se jí podařily první kroky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

I přes všechno zlé, co se jí přihodilo, zůstává Eva Jeníčková plná elánu a pozitivní energie, což je znát kromě toho, co píše na svých sítích, i z toho, že se stále usmívá. Snad se tedy brzy úplně zotaví a k herectví se ještě vrátí.

Jak šel čas s Evou Jeníčkovou
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku