Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jak začít sama sebe poslouchat?

Info ikona
jóga

Pečujte o svojí mysl i tělo s láskou a porozuměním, udělejte si na sebe čas a chovejte se k sobě minimálně stejně skvěle jako ke své milované nejlepší kamarádce. Nevíte jak? Můžete to zjistit nebo se jen inspirovat na Prague Spirit Festivalu, který startuje už 16. března.

Promotion | 16. 03. 2023

Protažení s přesahem

Jóga není jen o cvičení ve skupinkách na kurzu. Patří k ní především její filosofie, která z ní vytváří jedno z nejoblíbenějších duchovních smýšlení na světě. Pokud je vám blízká nebo ji toužíte poznat trochu více, určitě byste měla na tento již tradiční festival dorazit do Prahy. Uskuteční se od 16. do 19. března v multifunknčím centru Space Žitná 7 (16., 17. a 19. 3.) a na Novotného lávce (18. 3.) v centru Prahy. Tento festival vás zkrátka obohatí hned v několika oblastech a hlavně vám může pomoci k dosažení dnes tolik postrádané psychické pohody.

Info ikona
jóga

O kousek blíž k sobě

Program je nadupaný zajímavými přednáškami, workshopy a cvičením, které s jógou a poznáním sebe sama více či méně souvisí. Užít si můžete koncerty, holistickou muzikoterapii, otužování podle Wim Hofa nebo třeba alchymistický literární večer. Prague Spirit Festival je první mezinárodní akcí svého druhu u nás. Už od svého vzniku v roce 2011 inspiroval mnoho jiných událostí a festivalů v Česku, na Slovensku i v Německu. Letošní 13. ročník se nese v duchu hesla Listen to yourself / Naslouchejte sami sobě.

Info ikona
muzikoterapie

Co vás čeká?

Ve čtvrteční den najdou na festivalu zábavu i vaše děti. Můžou si tady zkusit lekci Jógy pro šťastné mámy a jejich děti, jíž celý festival startuje. Větší děti by možná mohla bavit kreativní lekce angličtiny pod vedením rodilé mluvčí Monicy Mills nebo Muzikoterapie pro děti, na které se jistě dostatečně vyřádí. Večerní vernisáž fotografií Massima Brianiho Beyond Impermanence slavnostně zahájí následující čtyři dny naslouchání sami sobě i vzájemně.

V pátek se dozvíte, jak naprogramovat svůj nervový systém a tělo pod vedením Svena Huckenbecka z Německa, který povede vzorovou lekci Bio balance metody. Pásmo „Slyším, tedy jsem“ s profesorkou Ivanou Vostárkovou a hosty je zase určené pro všechny citlivé bytosti, hlasové kouče, meditátory, komunikátory nebo moderátory. A koncert Raga Vibes vás dostane ve večerních hodinách klasickou indickou hudbou.

Sobota začne bohémskou snídaní a otužováním podle Wim Hofovy metody. Techniky dýchání a meditace vás naučí, jak zvládnout vlézt i v březnu do Vltavy, což si rovnou v tento den můžete pod dohledem Jana Albrechta ze Sauny Vltava vyzkoušet. Potom se zahřejete středoevropským šamanským rituálem u ohně. Populární obličejovou jógu vás naučí Simona Rydlová, díky které můžete zpomalit stárnutí své pleti.

Neděle bude plná meditací a jógy. Dokonce bude jedna lekce i v ukrajinštině. Na tento den se můžete objednat i na Shiatsu masáž a na terapie, jako je třeba MFK, bio-balance nebo MFK. Olga Menzlová také povede interaktivní povídání na téma "Báječní muži s klikou". 

Na této události si zkrátka každý najde to své. Přečtěte si kompletní program na festivalovém webu.

Info ikona
Face joga
Měření