Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Krok za krokem k harmonii těla a duše díky józe

Info ikona
jóga

O tom, že pohyb je pro lidskě tělo i mysl naprosto zásadní, není pochyb. V dnešní době tento fakt ale stále mnoho lidí nebere v potaz. Pokud chcete s pravidelným pohybem začít nebo zkrátka chcete přidat do svého života nový druh sportu, zvažte tuto starověkou disciplínu.

Promotion | 3. 10. 2023

Proč právě jóga?

Ať už hledáte způsob, jak zpevnit svaly, relaxovat po náročném dni nebo zlepšit svoje dýchání, jóga nabízí řešení. Podstatou jógy je spojení těla a mysli a zaměřuje se především na vnitřní svět každého z nás. Přináší tak velmi hodnotný přesah, jde o víc než jen o pouhé cvičení. Díky ní možná i lépe poznáte sami sebe, zjistíte, co všechno vaše tělo dokáže, odhalíte hlubší vrstvy svého já a naučíte se sami sebe akceptovat takoví, jací jste.

Najděte si tu svou

Existuje mnoho druhů jógy, z nichž každý má své vlastní specifické techniky a cíle. Power jóga se zaměřuje na posilování svalů, zatímco restorativní jóga klade důraz na hlubokou relaxaci. Pokud vám nevadí teplo nebo ho dokonce milujete, bikram a hotjóga vás určitě zaujmou. Díky této rozmanitosti může najít svůj styl jógy opravdu každý, ať už jste začátečníci nebo zkušení jogíni.

Info ikona
jóga

Kde cvičit?

Mnoho lidí dává přednost cvičení v jógovém studiu pod vedením zkušeného instruktora, jiní se ale cítí pohodlněji při cvičení doma bez očí ostatních. Klidně můžete využít i moderní technologie, které vám umožní cvičit kdykoliv a kdekoliv. Společnost ROSSMANN nabízí skvělý způsob, jak se ponořit do světa jógy. Jejich aplikace ROSSMANN CLUB přináší řadu videi a tipů, které vám pomohou začít. Ať už hledáte základní pokyny nebo pokročilé techniky, najdete je právě tady.

Co potřebujete k začátku?

Kromě otevřené mysli a touhy učit se, potřebujete jen několik základních pomůcek. Pohodlné oblečení, které vám umožní volný pohyb spolu s kvalitní neklouzavou podložkou, jsou nezbytné. Pokud patříte mezi začátečníky, možná oceníte ještě speciální blok nebo pás, díky kterým se pak snadněji dostanete do některých pozic.

Jóga není o soutěživosti ani lámání cílů, čímž se od jiných sportů výrazně liší. Na svou jógovou chvilku byste se ideálně měli v průběhu dne těšit jako na čas určený jen vám. Nemusíte cvičit několik hodin týdně, ale pro viditelný posun se doporučuje alespoň 30 minut 3x nebo 4x týdně. Je dobré řídit se principem „ahimsá“ neboli nenásilím. Cvičte jen do takové míry, kterou tělo dovolí. Cvičitelka jógy Zuzana Klingrová říká: „Jógu mám ráda nejen proto, že se dá praktikovat kdykoliv a kdekoliv. Pomáhá mi najít vnitřní sílu a energii, ale také zklidnit mysl, najít vnitřní řád i harmonii“.

Info ikona
jogove pozice

Vše na jednom místě

Společnost ROSSMANN chce propojením s jógou povznést péči o sebe na vyšší úroveň a zaměřit se nejen na vnější, ale i vnitřní krásu. Proto spustila speciální web www.cvictejogu.cz s informacemi, zajímavými radami a tipy, které se týkají jógy a zdravého životního stylu. Zároveň v aplikaci ROSSMANN CLUB, která je k dispozici ke stažení jak pro systém iOS, tak i pro Android, jsou nově k dispozici zcela zdarma jógová videa cvičitelky jógy Zuzky Klingrové, díky kterým si můžete užívat cvičení jógy opravdu kdekoliv a kdykoliv.

Začít s jógou bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Pomáhá mi nalézt fyzickou i dušení harmonii a sílu. Učí mě naslouchat sama sobě, utvořit si vnitřní řád. Jóga nás učí, jak se chovat sami k sobě i ke světu okolo nás. Jógová komunita je plná milých a inspirativních lidí. Jóga je skutečně vhodná pro všechny a můžete začít v každém věku. “ uzavírá Zuzana Klingrová.

Stáhnětě si aplikaci

V aplikaci ROSSMANN CLUB najdete sekci „Cvičte jógu“, kde si snadno vyberete z několika jógových videí s profesionální cvičitelkou jógy Zuzanou Klingrovou. Odpadá vám tak pracné hledání videí na internetu a vy můžete téměř okamžitě začít s cvičením. Aplikaci stáhnete pomocí tohoto QR kódu.

Info ikona
Rossmann aplikace
Měření