Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Neuvěřitelně chutné a přitom ne příliš sladké. Roztomilé dortíky od Lelí's Cupcakes okouzlují nejen chutí, ale i jedinečným vzhledem. Zakladatelka Lelí Hnidáková exkluzivně pro Marianne prozradila nápad, který se jí podařilo proměnit ve velký sen o malém dortíku.

Jana Szkrobiszová | 7. 06. 2024

Co jsou zač Lelí's Cupcakes?

Mini dortíky tvořené z vysoce kvalitních surovin – mléka, mouky, cukru a vajec – jsou výsledkem pečlivého výběru těch nejlepších ingrediencí, které sama majitelka osobně vyhledala. Žádné kompromisy, vše je 100% autentické a poctivé, což zajišťuje jejich nezaměnitelnou chuť. Tematické cupcakes jsou ideální pro firemní a společenské akce, ale také pro rodinné příběhy, které s nimi rostou a zdokonalují se díky věrným zákazníkům. Tyto dortíky hrají hlavní roli od zásnub, přes svatby a narození dětí, až po každoroční narozeniny malých princů a princezen, přičemž mění svůj sladký kabátek podle příležitosti.

Mohlo by se vám líbit

Jarní Apetit piknik v Grébovce: Zážitek skvělých chutí za účasti kulinářských hvězd

Jarní Apetit piknik se blíží! Zapište si datum 15. června a přijďte do parku Grébovka na oblíbenou gastroakci. Čekají vás kulinářští mistři z pop-up restaurací a oblíbení kuchaři, kteří vám připraví jedinečné jídlo pod širým nebem. Kromě oslav dvacátých narozenin časopisu Apetit se můžete těšit na hvězdy ze soutěže MasterChef Česko: influencerku Chili, kuchařské hvězdy Pavla Berkyho nebo vítěze Romana Stašu, moderátora a porotce Jana Punčocháře, nebo vítěze Peče celá země Vojtěcha Vrtišku a další.
marianne.cz

Nápad vznikl na svatební cestě 

Usměvavá a sympatická tvůrkyně malých symbolických dortíků, Lelí, se podělila o své první setkání s cupcaky během svatební cesty. Před 12 lety v San Franciscu narazila na malý obchůdek plný těchto mini dortíků. „Dodnes si pamatuji, jak mě jejich vzhled naprosto uchvátil, ale chuť už méně. Američané neumí péct," směje se Lelí. Přesto ji myšlenka na cupcakes do ruky nadchla natolik, že si ji přivezla do Čech, aby ji zde mohla realizovat a přinést sladkou radost v malém provedení i ostatním.

Začátky nebyly zrovna růžové

Z Ameriky si přivezla jasný sen: tvořit cupcakes, které tehdy ještě nebyly na trhu známé. Tento sen však narazil na realitu. První překážkou byl finanční rozpočet jejího podnikatelského záměru, který provedl její manžel Jakub, jenž byl a je ekonomicky zdatnější než ona. „Po důkladných analýzách financí nebyl z výsledků vůbec nadšený,“ vzpomíná Lelí. Navíc si lidé často pletli cupcakes s muffiny.

Přelom přišel až v roce 2014 na Apetit pikniku, kde prodali 500 cupcakes během dvou hodin. Po této akci se situace neuvěřitelně změnila a cupcakes chtěl najednou každý ochutnat. „Pro nás tento moment znamenal neskutečný úspěch,“ říká Lelí.

Mohlo by se vám líbit

Brownies: nejoblíbenější dezert z čokolády

Vyzkoušejte si doma americký recept, který si zamiloval celý svět. Brownies s křupavou krustou a tekutým čokoládovým korpusem.
marianne.cz

Druhou zkouškou byla pandemie COVID-19, kterou však hrdinsky překonali díky podpoře mnoha lidí, její první knize "Cupcake", kde je zachycen celý příběh Lelí na cestě za svým snem, velké podpoře jejího manžela Jakuba, a on-line obchůdku, který byl neocenitelnou pomocí. „Bylo to náročné období, ale díky našim věrným zákazníkům a sociálním sítím, kde jsme spustili soutěž, jsme to zvládli,“ dodává Lelí.

Neodolatelná chuť dortíků

Lelí se přiznala, že i když s velkou jistotou věděla, že chce péct cupcakes, nebyla zrovna odborně připravená. Přesto vyhledala profesionální cukráře a farmářské dodavatele, aby své snové dortíky dovedla k dokonalosti. Výsledkem jsou naprosto famózní mini dezerty, které sama ještě rozděluje do sezónních témat jako Valentýn, Velikonoce, Vánoce a Halloween.

Mohlo by se vám líbit

Pečeme s láskou: Hříšně temný minidortík

Když jste doma nebo v práci v jednom kole, přiblíží se chvíle, kdy potřebujete vzpruhu. Co kdybyste si k obligátní kávě dali tenhle malý nadýchaný cupcake plný čokolády s lahodným kávovým krémem navrchu?
marianne.cz

Z repertoáru sladkých pochutinek značky Leli's Cupcakes jsou skutečně velkou delikatesou, která vám spustí chuťové buňky jen pouhým pohledem například dortík Čoko Deluxe, což je čokoládové těsto s lísko-oříškovou náplní a krémem z pařížské šlehačky. Jahodová chuť zalitá cheese krémem v podobě Red Velvet vám vykouzlí úsměv na rtech. Příznivci netradičních, přesto smyslně spojených chutí si přijdou na své s Mechovým dortíkem, který je připraven ze špenátu, avokáda a banánu s cream cheese krémem obaleným v korpusové drti.

Rozepisovat se o všech lahodných dortících by mohlo znamenat napsat novou kuchařku, což Lelí skutečně udělala s vydáním knihy "Cupcake 2". Dodává, že je tato kniha závěrečná. Spojení jejího osobního příběhu, rad, jak podpořit své podnikání, a neskutečné charitativní podpory, včetně přispění známých osobností. Pokud jste během čtení tohoto článku dostali chuť na toto sladké pokušení, můžete je osobně navštívit v jejich obchůdku ve Vyšehradské ulici. Nebo je přijďte podpořit na letošním Apetit pikniku v Grébovce 15. června v sobotu, kde určitě nebudou chybět se svými originálními cupcakes.

Lelí motto pro čtenáře zní: Největší dar je věřit sám v sebe a říkat si, že to všechno dokážete.

Podívejte se na krásné Lelí's Cupcakes:
Zdroj článku

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky