Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

ANKETA: Nejkouzelnější dívčí jména. Vyberte, které vede podle vás

Info ikona
Holčička

Jméno je něco, co je s námi spjato celý život. Už podle něj si o nás lidé vytváří určitou představu. Existuje přitom tolik krásných jmen. My se tentokrát rozhodli zaměřit na elegantní dívčí jména a budeme rádi, když nám řeknete, které je podle vás to nejkouzelnější.

Tereza Čaladi | 27. 07. 2023

Jméno dělá člověka. Skutečně…alespoň částečně se podílí na prvním dojmu a na tom, jak o nás lidé smýšlejí, jak jsme zmínili v nedávném článku. Souvisí to s již existujícími osobnostmi spojenými s daným jménem – například když se řekne Elizabeth (česky Alžběta), spoustu lidí si vybaví právě britskou královnu, či když se řekne Anička, mnoho lidí si vybaví nějakou princeznu z pohádky, jelikož právě ty se tak často jmenují.

Kromě toho dojem dělá i samotná libozvučnost jména. A ačkoliv v České republice lze použít na naprostou většinu jmen zdrobněliny, které s ní pomáhají a které často využíváme u dětí, je dobré myslet i na to, jak tyto děti budou oslovované, až vyrostou. Český jazyk je naštěstí velice variabilní a díky tomu existuje hned několik přívětivých, až okouzlujících, variant.

Mohlo by se vám líbit

Nejkouzelnější dívčí jména

V některých případech se řeší, aby jméno působilo jemně, i když dítě bude dospělé, u chlapců, ale v naprosté většině se to řeší u dívek. Zejména dnes, když existuje tolik možností.

Rodiče si mohou vybrat z méně obvyklých jmen, jako je Mia či Marianne (v České republice jich je okolo stovky a my jej rozhodně schvalujeme), tak i z tradičních českých jmen, která se nyní opět více používají. V popředí se pohybuje například Anna, Marie a Alžběta.

Kromě toho je tu ale i zlatá střední cesta, kdy se jedná o jméno česky znějící se zahraničním nádechem – třeba takovým francouzským či britským. Ty podle nás působí nejelegantněji a jsou vhodné jak pro malé holčičky, dospívající dívky i dospělé ženy.

V anketě najdete seznam našich 10 favoritů. A my budeme rádi, když určíte, které z dívčích jmen, je tím nejkouzelnější podle vás. Každému se koneckonců líbí trochu jiná jména a každý má k určitým jménům přeci jen své výhrady...často se odvíjí od toho, koho s daným jménem znají.

PS: Můžete přidat i možnost dle své vlastní volby.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku