Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Je těžké uvěřit, že této mediální magnátce je už 70 let. Přesto vypadá lépe než kdy dřív. Až nedávno se však Oprah Winfrey rozpovídala o tom, co ji dopomohlo k tomu, aby shodila přebytečná kila. Co stojí za jejím úspěšným hubnutím? Odpověď vás nejspíš překvapí.

Do svého pořadu Making the Shift: Nový pohled na váhu si Oprah Winfrey pozvala hosty, ať už odborníky, nebo celebrity, kteří mají k tématu hubnutí co říct. Při té příležitosti sdílela i svou cestu za hubnutím. Svěřila se, že jak pro sebe, tak pro ostatní si nastavila nereálné standardy ohledně diet. „Musím uznat, že i já sama jsem byla zastáncem této nesprávné kultury hubnutí,“ přiznala. „Během své celoživotní práce v médiích jsem dělala nesčetněkrát pořady o hubnutí a stanovila jsem standard pro diváky, který ani já ani nikdo jiný nemohl dodržet,“ dodala Oprah. Až nedávno sama pochopila, že obezita je nemoc a ne morální pochybení.

Mohlo by se vám líbit

Když je móda radost! Prohlédněte si módní evoluci Oprah Winfrey

Pokud hollywoodští tvůrci hledají inspiraci na nový životopisný snímek, pak by neměli přehlédnout Oprah Winfrey. S populární moderátorkou se život rozhodně nemazlil a za svých devětašedesát let zažila momenty, ze kterých doopravdy mrazí.
marianne.cz

„Tolikrát jsem se vinila, že nedokážu cvičit ještě víc, běhat ještě rychleji nebo jíst méně než jedno jídlo denně. Ani nespočítám, kolikrát jsem si nadávala za to, že jsem přece dost chytrá na to, abych to zvládla,“ pokračuje Oprah s vyprávěním svého příběhu, ve kterém se zmínila i o tom, jakou potupu zažívala kvůli svému tělu, včetně nenávistných titulků bulvárních plátků. Konečně ovšem zjistila, jak dosáhnout úbytku kil. V jejím případě nešlo jen o cvičení a správném stravování, ale i o léky na hubnutí.

Jak se Oprah Winfrey podařilo zhubnout?

Její hubnutí odstartovala operace kolene, kterou prodělala v roce 2021. „Po operaci jsem začala chodit na túry a každý den jsem si dávala za cíl stále delší a delší trasy. Postupem času jsem dokázala ujít 5 až 8 kilometrů a o víkendech jsem zvládla i 16 kilometrů do kopce. Cítila jsem se silnější, mnohem víc fit a dokonce jsem byla víc plná života než kdy dřív,“ prozradila Oprah magazínu People. Věděla, že musí zhubnout vlastním způsobem a podle svých možností. „Vždy jsem zhubla a znovu přibrala. Pak novu zhubla a znovu měla váhu zpět. Lékaři mi vysvětlili, že je to jako kdybych se snažila zadržovat dech pod vodou. Můžete se snažit sebevíc, stejně se nakonec vynoříte a zase se nadechnete,“ popisovala Oprah v rozhovoru. V prosinci se prý už blížila ke své vysněné váze (73 kilogramů), ale zdůraznila, že její cesta není o čísle, ale o tom, jak se cítí.

Mohlo by se vám líbit

Herečka Rebel Wilson zhubla a postavu si stále udržuje. Nebrání se ale ani burgerům z fast foodu. Jejím tajemstvím je sebeláska

Každý, kdo někdy nebyl spokojený se svým tělem a toužil to změnit, se jistě dostal do fáze, kdy si řekl, že už nemá sílu a že to nezvládne. Herečka Rebel Wilson ovšem dokazuje pravý opak. Nejen, že se jí v roce 2020 podařilo shodit téměř 30 kilogramů, ale také zcela změnila svůj životní styl. A váhu si stále drží. Pojďme se podívat na její běžný den a nahlédněme pod pokličku tajemství jejího nového, zdravého já.
marianne.cz

Dopomohly Oprah Winfrey k hubnutí léky?

Když byla po operaci, měla pocit, že musí hubnutí zvládnout sama. Že kdyby si dopomáhala léky, byla by to příliš snadná cesta. I když všude kolem ní se o lécích na hubnutí mluvilo, odmítala je. Ovšem, jak přiznala v rozhovoru pro magazín People, dnes už je její pohled na léky na hubnutí jiný. „Užívám je vždy, když potřebuji nástroj, který mi pomůže, abych se zase nezačala zvětšovat,“ řekla Oprah bez toho, aniž by uvedla konkrétní značku léků. „Skutečnost, že existuje lékařsky schválený předpis pro řízení váhy a zdravější život, ve mně vyvolává pocit úlevy. Už mě nebaví, že ostatní řeší moji váhu, nebaví mě ani, že ji řeším já,“ posteskla si. 

Léky na hubnutí začala užívat před Díkůvzdáním, protože věděla, že ji čekají dva dny obrovských hostin a skvělého jídla. V rozhovoru ale zdůraznila, že léky na hubnutí nejsou žádnou zázračnou pilulkou, díky které zhubnete, a jejich užívání je nutné probrat s lékařem. „Mám přísný cvičební a zdravotní režim, který musím dodržovat. Pokud necvičím a nejsem ostražitá ohledně ostatních věcí, léky na hubnutí nefungují,“ říká mediální magnátka Oprah Winfrey. 

Podívejte se, jakou proměnou Oprah Winfrey prošla. Vypadá lépe než kdy dřív
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Zdravý jídelníček podle Pavla Berkyho z Masterchefa: Originální recepty nejen pro sportovní šampiony

Zdravý jídelníček podle Pavla Berkyho z Masterchefa: Originální recepty nejen pro sportovní šampiony

Zdraví
Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Zdraví
Jak se zbavit pocení a koláčů v podpaží krok za krokem: Vliv může mít strava i oblečení

Jak se zbavit pocení a koláčů v podpaží krok za krokem: Vliv může mít strava i oblečení

Zdraví
Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví