Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

6 drobných změn, díky kterým bude váš život šťastnější

Info ikona
Štěstí

Věděli jste, že na 20. března připadá Světový den štěstí? Pokud vám právě není dvakrát do smíchu, pak pro vás máme šest jednoduchých způsobů, díky kterým budete šťastnější.

Některé dny nejsou vyloženě špatné, zároveň je ale nemůžeme nazvat šťastnými. Pokud se v podobném módu odehrávají vaše poslední týdny, pak je nejvyšší čas se vzchopit a vybojovat si své šťastné chvilky.

Mohlo by se vám líbit

1. Obklopte se přáteli

Cítíte se osamoceni? Říkáte si, že vám už dlouho nikdo nenapsal nebo nezavolal? Vezměte situaci do svých rukou a ozvěte se svým přátelům vy. Domluvte si společný večer se sklenkou vína, zajděte si do kina či na snídani do útulného podniku. Přátelé jsou totiž klíčem ke štěstí, který nikdy nezreziví.

2. Úklid

„Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék.“ Slova této písničky bychom si všichni měli vytetovat na čelo. Dělání doopravdy pomáhá od úzkosti a špatné nálady. Pokud se tedy necítíte ve své kůži, pak vězte, že i menší přestavba obývacího pokoje nebo úklid šatníku, vám zaručeně pomůže.

3. Díky, díky

Jde o drobnost, která má však zásadní vliv na naši náladu. Naučte se ve svém životě více děkovat, a to třeba i za maličkosti, které by kdokoliv jiný mohl považovat za samozřejmost. Uvidíte, že ihned se budete cítit lépe, a navíc si brzy všimnete toho, že i ostatní lidé vám více děkují.

Info ikona
Štěstí

4. Sport

Možná jde o otřepanou radu, ale sport byste si měli naordinovat dříve, než si lupnete lexaurin. Uvidíte, že uvolněné endorfiny s vámi provedou takové věci, o kterých by bílá pilulka mohla jenom snít. Vyrazte si na skupinovou hodinu do fitness centra, dopřejte si jógu nebo třeba vyrazte na badminton s vaší kamarádkou, protože každý pohyb se počítá!

5. Dobrý skutek

Malé dobré skutky mohou být doslova palivem pro váš pocit štěstí. Dělejte je bez ohledu na stav vašeho konta, časové vytíženosti nebo již zmíněné špatné náladě. Dříve nebo později totiž zjistíte, že karma doopravdy existuje, a co dáváte, to se vám vrací ve vší parádě.

6. Všímejte si drobností

Jsou věci, které považujeme za samozřejmost. Oběd s kamarádkou, odpolední káva s oblíbeným časopisem (třeba s Marianne) nebo procházka se svým psím kamarádem. Pokud si ale budete těchto krásných okamžiků více všímat, pak vás o to víc budou těšit. 

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit