Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Po porodu zpátky na start! České sportovkyně, které to dokázaly

Nejdříve medaile, potom mateřství? Ne, tyto ženy jsou zářným příkladem toho, že sportovní kariéru lze hravě skloubit s mateřstvím.

Všichni se shodneme na tom, že každé tělo je jiné a každá žena má jiný přístup k mateřství. Pravdou ale zůstává, že sportovkyně jsou bojovnice tělem i duší, které se svým tělem dokážou provést hotové zázraky. Důkazem jsou ženy, které mateřství „neodložily“ až na sportovní důchod. Naopak, se rozhodly založit rodinu ve chvíli, kdy se jim ve sportu dařilo a měly skvěle rozjetou kariéru. A víte co? Vůbec je mateřství ve sportovních výkonech nezpomalilo! 

Mohlo by se vám líbit

ANDREA SESTINI HLAVÁČKOVÁ: S tenisem se ještě neloučím

Olympijská medailistka, specialistka na čtyřhru a nově i posila televize Prima Andrea Sestini Hlaváčková řeší v posledních týdnech úplně jiné věci než trénink a moderování SportStaru. V létě se jí totiž narodí dcerka. Proč jsou podle Andrey tenistky „tvrdé holky“ a za jakých okolností může fungovat vztah na dálku?
marianne.cz

Kristiina Mäki

Kdo po Letních olympijských hrách v Tokiu nezná jméno Kristiina Mäki, ten jakoby neexistoval! Kristiina v semifinále běhu na 1500 m vylepšila český rekord, a právem si zaběhla olympijské finále, ve kterém obsadila 13. místo. I když sám o sobě je výkon Kristinny Mäki úctyhodný, nezapomeňme, že teprve v lednu letošního roku porodila syna Kaapa.

„Někdo říkal, že to nepůjde, že s dítětem se všechno změní. Jasně, že se toho změní hodně, ale asi bych víc atletkám přála, aby neměly ty předsudky zvenčí. Já kdybych věděla, že je to takhle skvělé, mám asi děti dřív,“ řekla Kristiina pro Českou televizi. Cesta Kristiiny Mäki pod olympijské kruhy ale nebyla jednoduchá. Na jejím Instagramu můžete naleznout střípky ze zimních tréninků, ve kterých čerstvá maminka nic nedostala zadarmo. Dřina se ale vyplatila!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Barbora Špotáková

Ještě chvilku zůstaneme v českém olympijském rybníčku. Také oštěpařka Barbora Špotáková patří k ženám, které dokázaly skloubit sportovní kariéru s mateřstvím. Prvního syna Janka porodila v květnu 2013, přičemž k aktivnímu sportování se Barbora vrátila už na konci téhož roku. Krátce po návratu vybojovala oštěpařské zlato na ME v Curychu v roce 2014.

O čtyři roky později, v červenci 2018, se Barboře narodil druhý syn Darek. Už během druhého těhotenství měla Barbora jasno, že s atletikou nechce skončit a ráda by se zúčastnila Letních olympijských her v Tokiu. A jak řekla, tak se stalo! "Už vím, že mateřské povinnosti i sportovní kariéra se dají dobře skloubit," nechala se slyšet Špotáková.

Eva Vrabcová Nývltová

Také nejlepší česká maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová si mateřství nenechávala až do „sportovního důchodu“. Čtyřiatřicetileté atletce se v dubnu 2020 narodila dcera Adéla, kterou během letošních olympijských her hlídali prarodiče. Do Japonska totiž s Evou odletěl také její manžel a trenér v jedné osobě Martin. „Běhání mě naplňuje a baví. Takže i kdyby se mi nepodařilo vrátit na vrcholovou úroveň, tak na běhání rozhodně nezanevřu. Stále platí, že bych chtěla mít vrchol kariéry za tři roky na olympiádě v Paříži,“ prozradila Vrabcová Nývltová v rozhovoru pro hradecký Český rozhlas.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kateřina Neumannová

Pokud stále nevěříte, že mateřství může sportovními výkonu pomoci, pak si vzpomeňte na běžkyni na lyžích Kateřinu Neumannovou. Fotografie ze Zimních olympijských her v Turíně, kde si Kateřina dojela v závodě na 30 km pro zlatou medaili, a v cíli ji objímala malá dcera Lucie, právem dojala celý sportovní svět. Zpětně Kateřina přiznala, že největší problém nastal po porodu, kdy její tělo bylo kvůli hormonům jiné a nebylo připraveno na vysokou zátěž. Přesto se Kateřina Neumannová dokázala znovu postavit na běžky a ukázala, že mateřství není pro sportovkyně stopka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

MAMA INFLUENCERKY: Přestavujeme vám šestici inspirativních maminek

Jsou inspirativní, nebojí se otevřít i vážná témata a vytvářejí komunitu maminek, která si navzájem pomáhá. Řeč je o mama influencerkách, ženách, které si podmanily sociální sítě a zaměřily svůj profil především na téma rodičovství a děti.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?