Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Obličejová jóga: Jednoduchý způsob, jak se zbavit vrásek

Zapomeňte na jógové podložky nebo krkolomné ásany, k obličejové józe potřebujete pouze hbité prsty a deset minut času!

Běháme, cvičíme, chodíme a snažíme se, aby naše tělo bylo pevné a zdravé. Při samém sportovním shonu ale zapomínáme na jednu důležitou část našeho těla – obličej ! Právě obličej je odrazem naší nálady, věku i životního stylu, a proto bychom o něj měli náležitě pečovat. Kromě používání kvalitní pečující kosmetiky či práce s jade rollerem můžeme obličej potěšit také tzv. face yogou, tedy obličejovou jógou.

Mohlo by se vám líbit

Jóga s velkou dávkou roztomilosti: Naše redaktorka otestovala jógu se štěňátky

Fenomén cvičení s mazlíčky funguje již nějakou dobu v zahraničí, nyní už je ale i v České republice. A proto jsme ho museli vyzkoušet. Pokud jste milovníci pejsků, pak jsme si jisti, že mu také neodoláte. Pokud vás však zajímá, jak konkrétně lekce jógy se štěňátky vypadají, čtěte dál.
marianne.cz

Zaostřeno na obličejové svaly

Za „duchovní matku“ obličejové jógy považujeme Japonku Fumiko Takatsu, kterou koncept procvičování obličeje napadl v době, kdy pravidelně docházela k chiropraktikovi. Tehdy si uvědomila, že pokud lze pracovat s tělem a svaly, pak nic nebrání tomu, abychom obdobným způsobem procvičovali také obličej. Jako velká milovnice jógy se rozhodla, že jednoduché obličejové cviky propojí s dechem, a naváže tam, kde klasická jóga končí. A tak světlo světa spatřila obličejová jóga, která zpomaluje proces stárnutí, zmírňuje napětí ve tváři a probouzí obličejové svaly, o kterých většina z nás nemá ani tušení.

Říkáte si, že denně uděláte nespočet grimas, které váš obličej procvičí obdobně jako obličejová jóga? Fumiko Takatsu říká, že hlavní kouzlo obličejové jógy spočívá v záměrném napínání konkrétních obličejových svalů, které podporují krevní oběh a vedou k napnutí dané oblasti. Navíc stimulace průtoku krve může ovlivnit nejen produkci kolagenu, ale také oddálit vznik jemných vrásek. Studie zveřejněná v roce 2018 na Jama Dermatology navíc potvrdila, že každodenní obličejové cvičení snižuje známky stárnutí.

Mohlo by se vám líbit

Foilyage: Nová technika zesvětlení vlasů, kterou si zamilujete

Zapomeňte na klasický melír! Aktuálně se v kadeřnických salonech hojně skloňuje technika barvení vlasů zvaná foilyage. Kombinace tradiční fóliové techniky a oblíbené metody balayage vytváří „přirozeně“ zesvětlenou barvu vlasů, která sluší každé ženě.
marianne.cz

Trpělivost baby face přináší

Pokud jste někdy cvičili jógu, pak asi víte, že prvotřídního psa hlavou dolů neuděláte během dvou lekcí. Jóga chce čas a vytrvalost, což ostatně platí také pro obličejovou jógu. Podle Fumiko Takatsu byste v ideálním případě měli obličejovou jógu provádět dvakrát denně, a to těsně po probuzení a před spaním. Celé cvičení by vám mělo zabrat zhruba 10 až 15 minut, přičemž jednotlivé pohyby trvají okolo půl minuty. V neposlední řadě se nenechte zaskočit tím, když pro vás cvičení bude obtížné. I když není jednoduché sesynchornizovat pohyby prstů s dechem, a navíc se plně soustředit na aktivaci daného svalu, věřte, že po několika dnech z vás bude profík.

Obličejová jóga podle Simony Rydlové

Za největší propagátorku obličejové jógy v České republice můžeme bezesporu považovat Simonu Rydlovou, která ve vlastním Face Yoga studiu učí ženy, jak s obličejem pracovat. V rozhovoru pro Elle.cz vysvětluje, že díky obličejové józe se můžete vypořádat se známkami stárnutí, například s vráskami. „Já jsem s Face Yogou začala, protože jsem měla vrásky na čele. O sedm let později je nemám a nikdy jsem neměla tak dobrou pleť. Takže ano, i vrásky se dají zjemnit nebo úplně vyhladit. Je to zkrátka cvičení. I v pokročilejším věku, když začnete cvičit, výsledky tam budou. Je ovšem nutné cvičit správně a konzistentně,“ vysvětluje Simona Rydlová v rozhovoru.

Pokud chcete nahlédnout do tajů obličejové jógy, nenechte si ujít masterclass Simony Rydlové během festivalu krásy ELLEphoria. V sobotu 4. listopadu vám Simona během praktického cvičení dokáže, že se svým obličejem můžete pracovat tak, abyste byla spokojená sama se sebou v každém věku. Více informací najdete zde.

Mohlo by se vám líbit

10 kroků k dokonalé pleti, kterou se pyšní Korejky

Toužíte po dokonalé pleti bez jediné chybičky? Inspirujte se kosmetickou rutinou Korejek, které jsou proslulé svou bezchybnou pletí.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Svět ženy
Šumava: Nezapomenutelné výlety, kam chodí jen minimum turistů

Šumava: Nezapomenutelné výlety, kam chodí jen minimum turistů

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte