Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

I atopická pokožka (vašeho dítěte) může být spokojená. Pokud o ni správně pečujete!

Info ikona
Avene mycí olej

Trpíte sama na ekzémy a přivedla jste na svět potomka, kterého byste nepříjemných obtíží ráda ušetřila ? Anebo se u vašeho dítěte objevily první náznaky atopické pokožky? Začněte o kůži své ratolesti pečovat již během mytí.

Promotion | 18. 04. 2022

Dětská pokožka je extrémně zranitelná sama o sobě. A když má k atopickému ekzému sebemenší predispozice, o to víc si zaslouží speciální péči, s kterou je vhodné začít už ideálně od narození. Po jaké kosmetice v rámci každodenní hygieny sáhnout? Odborníci doporučují přípravky (gely, syndety a oleje) s vyšším obsahem takzvaných emolienčních složek a aktivních látek, které pokožku okamžitě zklidní, hydratují a v neposlední řadě vyživují.

Blaho ve sprše nebo koupeli

Vše výše uvedené nabízí nový Relipidační mycí olej z řady XeraCalm A.D od Dermatologických laboratoří Avène. Jeho použití je přitom zcela univerzální — hodí se na obličej, tělo, vlasy i pro pokožku narozených miminek. Složení tohoto mycího oleje? Obsahuje patentovanou aktivní látku Imodulia pocházející z mikrobioty termální vody Avène, která přímo působí proti svědění, zánětu a zklidňuje pokožku. Kromě toho obsahuje vysoké procento emolienčních složek (přírodní lipidy)které pokožku vyživují a pomáhají obnovit její ochrannou bariéru. Produkt je samozřejmě bez parfemace, sulfátů, PEGů, parabenů a lze ho používat i ve fázi vzplanutí ekzému. Jeho pH se maximálně přibližuje pokožce a neštípe v očích. Jak se Relipidační mycí olej od Avène používá? Stačí přidat do dětské vaničky pět dávek (přičemž jedna odpovídá jedinému pumpnutí).

Info ikona
Avene Mycí olej

Správná teplota vody

Vybrat ideální přípravek na mytí však představuje jen první krok ve správné péči. Pamatujte, že horká voda pokožku dráždí, vysušuje a tím zhoršuje svědění. Proto se vždy dopředu ujistěte, že teplota vody nepřesáhla 34 stupňů Celsia. Teprve pak se můžete pustit do koupele. Zároveň myslete na to, aby pokožka nebyla příliš dlouho namočená. Na závěr koupele kůži jemně osušte (poklepáním ručníku) a naneste následnou emolienční péči.

Zvláštní péče po koupeli

Aby si pokožka miminek a malých dětí udržela potřebnou obranyschopnost, je třeba neustále dbát na dostatečnou hydrataci, zvlášť po koupeli (a to i v případě, že zrovna nejeví známky vysušení). Balzám, krém či koncentrovaná péče z řady XeraCalm A.D budou skvělou volbou. Navíc jim nechybí označení „sterilní kosmetika“. To znamená, že kompletní výrobní proces (včetně balení) probíhal ve sterilním prostředí, což v kombinaci s patentovaným ochranným obalem bez přístupu vzduchu umožňuje složení zcela bez konzervačních látek. Tato technologie zabraňuje kontaminaci produktu po celou dobu jeho používání.

Info ikona
Balzám pro atopickou pokožku od Avène

Xeracalm A.D obsahuje pouze složky nezbytné pro kůži, je bez parfemace a konzervačních látek. Pravidelné používání této emolienční péče nejen vyživí pokožku a obnoví její ochrannou kožní bariéru, ale oddálí i prodlouží fáze mezi vzplanutími atopického ekzému. Nepodceňujte každodenní pravidelnou péči. Přípravky od Avène seženete v lékárnách a online. Více na www.avene.cz.