Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Trápí vás povislé paže? Pomůže vám fitness pomůcka za 250 Kč

Možná vás trápí již několik let, možná jste je poprvé zaznamenala letos v létě, když jste oblékla šaty na ramínka. Pokud vám povislé paže způsobují vrásky, nezoufejte. Stačí, když do své cvičící rutiny zařadíte jednu (ne)obyčejnou pomůcku.

Na úvod špetka teorie. Povislé paže vznikají kombinací ztráty svalové hmoty, ztráty elasticity kůže, a případného hromadění tuku. Následně máme pocit, že se nám kůže na pažích „houpe“ nebo nepříjemně „vlní“. Naštěstí ve fitness světě existuje poměrně jednoduchá pomůcka, díky které posílíte nejen paže. Seznamte se s flexi barem (flexi tyčí, swing barem).

Mohlo by se vám líbit

Zázračné posilovací kolečko: Pomůcka, díky které bude vaše břicho perfektní

Posilovací kolečko, známé také jako ab wheel, je jednoduchá pomůcka ke cvičení, která se používá k posílení různých svalových skupin, zejména břišních a horních končetin. Tento pomocník nabízí efektivní cvičení pro posílení jádra, trupu a paží a můžete s ním dosáhnout dokonale vyrýsovaného břicha.
marianne.cz

Proč cvičit s flexi barem?

Že jste o flexi baru ještě neslyšely? Jedná se o poměrně dlouhou kmitací tyč, v jejímž prostředku se nachází držadlo. Jakmile s flexi barem začnete pohybovat, vaše tělo se vychýlí z rovnovážné pozice. Následně se musí zapojit hluboké vrstvy břišních i zádových svalů, aby se tělo nepodalo vychýlení. Pokud tedy do své cvičící rutiny flexi bar zapojíte, můžete se těšit z posílení paží, především tricepsů, které díky pravidelnému cvičení budou dokonale vytvarované. Při cvičení s flexi barem se také aktivuje střed těla, dochází k posílení hlubokých zádových a břišních svalů, svalů pánevního dna, a zároveň při tomto cvičení dochází ke spalování tuku. Tento typ cvičení může pomoci také lidem trpící diastázou nebo osteoporózou.

Kde flexi bar pořídíte?

Záleží jenom na vás, zda budete s flexi barem cvičit v pohodlí domova, nebo naopak ve fitness centru. Pokud si zvolíte druhou možnost, je velmi pravděpodobné, že flexi bar je součástí vybavení "fitka". Na druhou stranu nic nebrání tomu, abyste si pomůcku pořídily domů. Flexi bar najdete na mnoha e-shopech se sportovním vybavením. Jeho cena se povětšinou pohybuje okolo 250 Kč.

Mohlo by se vám líbit

Malé pohyby, velké výsledky aneb Už jste se (znovu) zamilovali do pilates?

Existují sporty, které si vychutnají svých patnáct minut slávy, a pak už o nich nikdy neslyšíme (zdravíme Zumbu), a pak je tu pilates! Cvičení založené na pomalých pohybech, vědomém dýchání a procvičování svalů, o kterých jste ani nevěděli, je opět na výsluní. A my vám přinášíme několik důvodů, proč si toto cvičení (opět) zamilovat.
marianne.cz

Jak cvičit s flexi barem?

Pořídila jste si flexi bar, ale nevíte, s jakými cviky začít? Pokud navštěvujete fitness centrum, požádejte trenéra, aby vám ukázal několik jednoduchých cviků s touto kmitací tyčí. V opačném případě se můžete podívat na YouTube, kde objevíte nespočet ukázkových cviků s flexi barem.

Základní cvik

Před samotným cvičením se nejprve zahřejte, abyste předešly zranění. Následně vodorovně uchopte tyč a dejte ji před sebe. Chodila jsou rozestoupena na šířku vašich ramen, prsty směřují dopředu. Poté pohybujte pažemi nahoru a dolů tak, aby se tyč začala houpat. V každém případě udržte nad flexi barem kontrolu. Je důležité, aby se tyč pohybovala hladce a plynule. Zpočátku počítejte pomalu do 15 a opakujte 2 až 3 sady. Postupem času můžete počet zvyšovat. Pokud chcete vidět výsledky, cvičte s flexi barem nejméně třikrát týdně.

Mohlo by se vám líbit

Bez plavek a výhradně pro dospělé! Nejčastější mýty o saunování

Někdo ho miluje, jiný nenávidí. Saunování je opředeno spoustou pravidel a tradic, ale také mýtů. Co dodržovat, a na čem naopak nelpět?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Proč vyrazit ven „naostro“? Snížíte riziko kožních alergií i poranění

Proč vyrazit ven „naostro“? Snížíte riziko kožních alergií i poranění

Zdraví
Zdravý jídelníček podle Pavla Berkyho z Masterchefa: Originální recepty nejen pro sportovní šampiony

Zdravý jídelníček podle Pavla Berkyho z Masterchefa: Originální recepty nejen pro sportovní šampiony

Zdraví
Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Zdraví
Jak se zbavit pocení a koláčů v podpaží krok za krokem: Vliv může mít strava i oblečení

Jak se zbavit pocení a koláčů v podpaží krok za krokem: Vliv může mít strava i oblečení