Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Denní teploty venku a intenzita slunečních paprsků pomalu naznačují, že léto už na sebe nenechá dlouho čekat. Je tedy na čase začít se poohlížet po nových přírůstcích do kosmetické sbírky, jelikož pleť v těchto horkých dnech vyžaduje důkladnější péči. V dnešním článku si ukážeme, jak se o pokožku v horkém období správně starat.

Veronika Zvonková | 26. 05. 2024

Čištění je základ

Ať je zima, nebo léto, pleť by se měla důkladně čistit pořád. Náš obličej je jediná část těla, kterou v průběhu celého roku nosíme odhalenou, a proto je každodenně vystavován působení volných radikálů. Nečistoty, které se na pleti usazují, je tedy potřeba pravidelně odstraňovat. V létě je navíc pleť zatížena pocením a působením chemického očištění vody v bazénu. Ať už jste tedy zvyklá líčit se, nebo nikoli, na čištění byste neměla zanevřít nikdy.

Ideální je čistit pleť ráno a večer a používat k tomu takový přípravek, který je určen pro váš typ pleti. Micelární vody pokožku z dlouhodobého hlediska vysušují, a pleť tak rychleji stárne. Vhodné jsou různé čistící krémy, pěny či emulze, které z vaší pleti nejen důkladně odstraní make-up a veškeré nečistoty, ale také ji nezatíží a nevysuší.

TIP: Pro důkladnější čištění použijte konjakovou houbičku nebo sonický či elektrický kartáček.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť podle věku: Které produkty by vám s přibývajícími roky neměly chybět?

S každým dalším rokem se pleť a její struktura trochu mění. Ačkoliv tento proces většinou nevidíte při každodenním pohledu do zrcadla, stačí si prohlédnout své staré fotky a věřte tomu, že rozdíl poznáte. Proto je potřeba změnám pleti přizpůsobit i produkty, které si na pokožku aplikujete. Každá žena má své favority, na které ve své skin care rutině nedá dopustit. I jim je ale potřeba dát v jednu chvíli sbohem a pořídit si takové, které jsou pro starší pleť přímo určené.
marianne.cz

Dokonalá čistota a tonizace

Zejména v letních dnech je dobré zaměřit se i na tonizaci pleti. Slunce pokožku vysušuje, což znamená, že pleť potřebuje dodat živiny a důkladně hydratovat. Tonikum slouží nejen k dočištění pleti, ale také k vyrovnání PH pokožky a v létě dokonale osvěží. Kvalitní produkt má navíc hydratační funkci a dokáže posloužit i jako fixační sprej na make-up.

Tip: Tonikum přelijte do rozprašovače a uchovávejte v chladničce. V létě tak skvěle osvěží a vy můžete pleti dopřát hydrataci i v průběhu dne pouhým stříknutím.

Nezapomeňte na pleťovou masku a exfoliaci

Pleťová maska a peeling by se měly používat 2-3x týdně. Pro krásnou a zdravě vypadající pleť je důležité je skutečně zařadit do své pravidelné péče, stejně tak jako výběr vhodných produktů určených pro váš typ pleti. Zejména v letních měsících je doporučeno soustředit se spíše na masky hydratační, které vaší pleti dodají chybějící živiny a rozzáří ji.

TIP: Pro lepší účinky používejte pleťové masky večer, kdy je pleť připravena ke spánku a není následně zatížena make-upem. V průběhu noci se naše tělo regeneruje a pokožka tak z masky získá maximum.

Mohlo by se vám líbit

3 masky, které vaši pleť připraví na léto

V červencovém vydání Marianne jsme si pro vás připravili masku na obličej 7th Heaven. Vyzkoušejte lákavou zlatou oční masku redukující kruhy a otoky pod očima Gold Radiance Eye mask, pečující masku pro zralou pleť Collagen Wrinkle Filler nebo čistící masku Deep Pore Cleanse. Která bude pro vás ta pravá?
marianne.cz

Hydratujte a chraňte pleť zároveň

Pokud chcete mít krásnou a zdravě vypadající pleť, pak zejména v letních měsících je důležité nepodcenit ochranu před slunečními paprsky a hydrataci samotnou. Některé kvalitní hydratační krémy pro denní použití už obsahují SPF faktor, takže není potřeba mazat obličej krémem na opalování. Krém by měl být opět určen pro váš typ pleti, aby vaši pokožku zbytečně nezatěžoval, nedráždil nebo dokonce nevysoušel.

TIP: Věděla jste, že číselné označení SPF faktoru neudává intenzitu ochrany, ale dobu, po kterou jste na slunci chráněna? Pokud např. použijete krém s ochranným faktorem SPF 20, znamená to, že byste měla být chráněna před sluncem 20x déle, než pokud byste krém s faktorem nepoužila.

Nezapomeňte na oční okolí a rty

Kůže v oblasti očí je 3x tenčí než na zbytku obličeje. To znamená, že je toto okolí náchylnější k rychlejšímu stárnutí pleti. Zejména po 25. roku života, kdy pomalu dochází ke zpomalování přirozené tvorby kolagenu, je potřeba zaměřit se i na tuto oblast. Kvalitní oční krém totiž umí oční okolí nejen přirozeně hydratovat, ale také při dlouhodobém používání eliminuje jemné linky a vrásky a otoky. Ve vaší kosmetické taštičce by přes léto neměl chybět ani kvalitní balzám na rty, který zamezí popraskaným a vysušeným rtům a podpoří jejich zdravě vypadající vzhled.

TIP: Zkuste přes léto vsadit na balzámy na rty v kalíšku. Balzámy na rty v tyčince se v horku v tašce snadno roztečou.

Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami