Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Díky natáčení jsem se usmířila s bývalým partnerem, říká herečka Juliette Binoche

Info ikona
Juliette Binoche

Málokdo by nejspíš přijal hlavní roli v milostném příběhu s bývalým partnerem, se kterým už dvacet let skoro nepromluvil a ještě s ním má dítě. Slavná francouzská herečka Juliette Binoche se takové výzvy ovšem nezalekla a naopak ji využila jako příležitost. Výsledek? Nejenže film Umění jíst a milovat ocenili v Cannes, ale navíc se jí díky němu podařilo netradičním způsobem vyjádřit city k otci své dcery.

Svatava Suchardová | 21. 01. 2024

Herečka s hnědýma očima a oduševnělým výrazem je známá ve Francii i Hollywoodu a stala se múzou téměř všech významných evropských režisérů. Devětapadesátiletá Juliette Binoche získala sošku Oscara za vedlejší roli ve snímku Anglický pacient a upoutala pozornost také v Nesnesitelné lehkosti bytí natočené podle románu spisovatele Milana Kundery.

Mohlo by se vám líbit

Vyznání citů před kamerou

Juliette Binoche přivedl do neobvyklé situace milostný příběh Umění jíst a milovat. Film je poctou francouzské gastronomii, ale kromě lásky k jídlu tu jde také o hluboký cit mezi jeho hlavními postavami. Juliette se tak před kameru potkala s neméně známým francouzským hercem Benoîtem Magimelem. Oba už ovšem kdysi tvořili pár a od svého rozchodu prý spolu skoro nepromluvili. A to i přes to, že jsou rodiči pětadvacetileté dcery Hany. Juliette se tak postavila svým osobním vzpomínkám a předvedla odvážný výkon.

Symbolický dárek nejen pro dceru

Slavná herečka se časopisu The Wrap upřímně svěřila, že se natáčení romantického filmu trochu bála. Mezi sebou a bývalým partnerem totiž vnímala spoustu nevyřčeného. Nakonec jí ovšem neobvyklé setkání před kamerou paradoxně pomohlo. Díky filmu prý nemusela těžce hledat slova, která by nakonec mohla vyznít spíš trapně. Aby vyjádřila své city, měla po ruce filmové dialogy. Milostný příběh jí tak nečekaně posloužil k tomu, aby se mohla usmířit s otcem své dcery. Pro Hanu to měl být zároveň symbolický dárek. Mohla totiž vidět, jak spolu její rodiče pracují a dobře vycházejí.

Hořkosladký snímek Umění jíst a milovat bude letos reprezentovat Francii v tradičním klání o Oscary.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku