Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak být úspěšnou a krásnou ženou? Inspirujte se denní rutinou Reese Witherspoon

Info ikona
Reese Witherspoon

Podíváme-li se na fotku Reese Witherspoon, patrně se nám jako první vybaví film Pravá blondýnka, kterým se tato půvabná herečka s okouzlujícím úsměvem proslavila. Je tomu sice už 23 let, co se jako naivní prezidentka dívčího spolku Elle Woodsová přihlásila na Harvard na práva a všechny oslnila svou krásou a vřelou povahou. Když se na tuto herečku podíváte dnes vypadá skoro stejně. Přímo z ní čiší vitalita, krása, zdraví, úspěch a spokojenost. Jak to Reese dělá? Vděčí tomu své striktní denní rutině.

Úspěch ikonických rolí, které Reese Witherspoon ztvárnila, jako jsou Elle Woodsová ve filmech Pravá blondýnka a Pravá blondýnka 2, Cheryl ve filmu Divočina, Marlena z filmu Voda pro slony nebo její stejně ikonické seriálové role jako například Madeline ze Sedmilhářek, se v jejím životě kloubí s úspěchem podnikání i s její významnou rolí mámy tří dětí. A do toho všeho vypadá fantasticky. Čiší z ní energie, její pleť přímo září a v téměř 50 letech má postavu jako lusk. Jak to všechno zvládá? Vypadá to, že za vše vděčí své striktní denní rutině, díky které zvládá najít rovnováhu mezi úspěšnou kariérou a životní pohodou.

Mohlo by se vám líbit

Jako vejce vejci: Poznáte, kdy se jedná o mladou Reese Whiterspoon a kdy o její dceru?

Reese Whiterspoon dnes slaví 48. narozeniny, snad všichni si ji ale pamatujeme jako ikonickou Elle Woods z filmu Pravá blondýnka. Její dcera vypadá přesně jako ona v této době! Přes jejich téměř identickou podobu a velmi blízký vztah ale Ava Phillippe nejde ve šlépějích své matky, buduje si svou vlastní cestu k úspěchu.
marianne.cz

Jak vypadá denní rutina Reese Witherspoon

Den herečky Reese Witherspoon začíná kombinací rodinné péče a osobní přípravy na celý den. Ráno se jako první věnuje svému nejmladšímu synovi Tennesseemu a dělá s ním vše, co by měla správná máma ráno se svým dítětem dělat. Jakmile je o syna postaráno, začíná s přípravou svého dne. Než se však vrhne do práce, potřebuje svou mysl na celý den připravit. Přečte si emaily a zjistí, co bude třeba během dne vyřešit. Tento krok v její rutině představuje důležitý rituál, který jí pomáhá dosáhnout všeho, co je nezbytné. Velice důležitým rituálem během každého jejího dne je cvičení. Udržovat se v kondici je pro herečku a podnikatelku naprostý základ veškerého úspěchu, proto nikdy běh nebo cvičení nevynechá. Navzdory jejímu nabitému rozvrhu zůstává cvičení prioritou a vždy si na něj během dne najde čas. „Cvičím každý den, protože jsem zjistila, že to má velký vliv na mou mysl a díky cvičení jsem pak na ostatní milejší. Běhat můžete kdekoliv, stačí vám k tomu tenisky a GPS“ nechala se slyšet.

 

Co se týče jídla, její stravování vyžaduje celkem velkou disciplínu. Dbá na výběr kvalitních potravin, především těch, které dodávají energii. Upřednostňuje zdravé stravování, nicméně nebojí se dopřát si s mírou i své oblíbené pochoutky, jako je pečivo nebo těstoviny, a když má den blbec, dá si i tequilu. Několikrát však přiznala, že cesta ke zdravému a vyváženému stravování byla v jejím případě celkem dlouhá. Své dětství v Nashvillu označuje jako „vše, jen ne zdravé“. Naštěstí jí celkem brzy, co se z ní stala úspěšná herečka, lidé v jejím okolí řekli, že nebude schopná udržet si energii a fungovat naplno 15 hodin denně, pokud nezačne žít a jíst zdravě. A tak začala a zjistila, že je to přesně to, co ji udržuje neustále v pohodě.

Tajemství jejího úspěchu spočívá v multitaskingu

Její pracovní den je ukázkou neuvěřitelné pracovní morálky. Zvládá vyvažovat práci herečky i podnikatelky a s pomocí obdivuhodné disciplíny plní jeden úkol za druhým. Její schopnost multitaskingu je pozoruhodná a díky ní zvládá práci jak na place tak při přípravě její oděvní řady. Naprostá oddanost každému oboru, kterému se věnuje, jí umožňuje vše zvládat na sto procent.

 

Mohlo by se vám líbit

Herečka, podnikatelka a matka! Tři životní role Reese Witherspoon

Už dávno odzvonilo dobám, kdy na herečku Reese Witherspoon mnozí pokřikovali jménem Elle Woods z filmu Pravá blondýnka. Reese Witherspoon totiž v současné době udává rytmus hollywoodskému filmovému průmyslu a dokazuje, že jí v žilách koluje nejen herecká, ale také podnikatelská krev.
marianne.cz

Duševní pohoda a sociální život jsou pro Reese též zásadní. Proto se pravidelně stýká s přáteli, což považuje za další velmi důležitý aspekt, který jí umožňuje udržet si duševní pohodu i během těžkých a náročných dní. Další, co k udržení duševní pohody potřebuje, je její schopnost mít své zásady a hranice. „To je něco, co jsem jako mladá neměla,“ přiznává v rozhovoru pro Marie Claire. Na konci dne se Reese věnuje odpočinku a své rodině. Tato večerní relaxace je klíčová pro to, aby si dokázala opět dobít baterky. Dává si také velmi záležet na tom, aby měla dostatek spánku. Ten hraje zásadní roli pro její zdraví a schopnost naplno fungovat každý následující den.

 

Jednoduchá pravidla, která Reese udržují zdravou, krásnou a šťastnou

 • Nedá dopustit na kapustu.

 • Dobroty jako jsou sušenky nebo zmrzlina, si pravidelně dopřává.

 • Každé léto vyráží se synem na dobrodružný výlet.

 • Umí brát s humorem i těžší životní situace.

 • Miluje ostrá jídla.

 • Pije kávu s ovesným mlékem.

 • Miluje tanec, především hip-hop.

 • Nikdy nevynechá opalovací krém. Kdyby si měla vzít na pustý ostrov jeden kosmetický produkt, byl by to právě on.

 • Zkouší stále nové formy cvičení.

 • S mírou si dopřeje i alkohol.

 • Ráda čte a má svůj vlastní knižní klub.

 • Každý den začíná zeleným smoothie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

A na závěr rada od její babičky: „Obklopujte se lidmi s pozitivní energií a těm, kteří z vás vysávají sílu a elán, se ve svém životě vyhýbejte.“

Úspěšná, krásná a vždy usměvavá Reese Witherspoon
Zdroj článku