Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Proč moudré ženy nežárlí? Naučte se tuto emoci vnímat správně a změní se vám život

Žárlivost je velmi nepříjemná emoce, která s sebou přináší pocity hněvu, méněcennosti a smutku. Když se nad tím člověk zamyslí, je tedy žárlivost víceméně velmi hloupá a zbytečná emoce, přesto si ji někdy člověk nedokáže odpustit. Žárlivost je však především velmi negativním prvkem ve vztahu a v extrémních případech může vést ke konci vztahu nebo dokonce k tragédii. Moudré ženy vědí, že žárlivost jim nic dobrého nepřinese, a mají hned několik způsobů, jak se žárlivosti nepodvolit.

Barbora Wittová | 16. 03. 2023
Mohlo by se vám líbit

Tři lásky našeho života: Prožili jste všechny?

Není láska jako láska. Zdá se, že za svůj život prožijeme nejméně tři druhy lásky, které se od sebe v lecčem liší.
marianne.cz

Sebeláska

Asi nejdůležitějším ochranným faktorem v případě žárlivosti je sebeláska. Pokud se žena miluje a má v úctě sama sebe, nemá důvod žárlit na ostatní ženy. Samozřejmě, že svého partnera miluje, ale kvůli lásce si nenechá vzít vlastní individualitu a důstojnost. Pokud pak zjistí ze strany partnera nějaké náznaky nevěry, nedává to za vinu sobě.

Sebevědomí

Se sebeláskou úzce souvisí i sebevědomí. Moudrá žena má zdravé sebevědomí, díky kterému nežárlí na ostatní ženy, jelikož je nepovažuje za konkurenci. Udržuje si zdravou kondici a dává si záležet na svém vzhledu – nejen kvůli svému partnerovi, ale především kvůli sobě.

Důvěra

Důvěra je jedním ze základních pilířů vztahu. Pokud ve vztahu chybí, je jen otázkou času, kdy se vztah rozpadne. Moudrá žena se vždy snaží o vybudování kvalitního vztahu, ve kterém si partneři navzájem důvěřují a jsou k sobě upřímní. Pokud pak partner pokukuje po ostatních ženách, žena se nad tím dokáže povznést, jelikož před ní muž nedělá tajnosti a sám klidně přizná, že se občas podívá ze zvědavosti, ale tím jeho zájem o jiné ženy končí. Díky vzájemné důvěře také moudrá žena nenarušuje soukromí muže a nekontroluje například jeho mobilní telefon, což by bylo pod její úroveň. Nemusí muže zasypávat otázkami, kde byl, jelikož spolu mluví o všem s předstihem a o svých aktivitách vědí.

Mohlo by se vám líbit

Když děláte pro druhé příliš a zapomínáte tak na sebe

I v dnešní době existují lidé, kteří myslí spíše na druhé než na sebe. S ničím se to ale nesmí přehánět. V tomto případě to může vést až k potlačení vlastního já. A to je pouze jeden z dopadů tohoto vzorce chování. Existují však cesty, jak zůstat druhým nápomocný a zároveň sám sebou.
marianne.cz

Upřímnost

Součástí důvěry je pochopitelně upřímnost. Moudrá žena své city netají, a pokud jí některé partnerovo chování vadí, zkrátka mu to narovinu řekne. Od muže pak očekává, že vezme její pocity v úvahu a bude je respektovat. Pokud ne, dá muži jasně najevo, co od vztahu očekává. Na druhou stranu nemá moudrá žena problém přiznat své chyby, a pokud něco udělala špatně, svému partnerovi to narovinu řekne a omluví se. Pokud na něco nestačí, nebojí se požádat partnera o pomoc, aby jí pomohl vyřešit její problémy. Pokud ve vztahu nastanou nějaké závažné konflikty, moudrá žena před nimi nikdy neutíká a snaží se je vždy překonat společně se svým partnerem.

Skutečná láska

Pokud se žena s partnerem navzájem milují a jejich vztah je založený na vzájemném respektu, důvěře a přátelství, pak nemají ani jeden k žárlivosti důvod. Oba partneři by ve vztahu měli tomu druhému projevovat dostatečně svoji lásku a dokazovat ji nejen slovy, ale především činy.

Svoboda

Moudrá žena chápe, že pokud má atraktivního partnera, ostatní ženy se na něj budou dívat a možná se s ním budou pokoušet i flirtovat. Dokáže se však nad tím povznést s hřejivým pocitem, že tento muž je její partner a je na něj hrdá. Moudrá žena také svému partnerovi nikdy nezakazuje stýkat se s jeho přáteli a nezakazuje mu jeho aktivity. Ve vztahu si oba vzájemně dopřávají svobodu, aby neztratili svoji individualitu. Pokud moudrá žena zjistí, že má její partner schovanou fotku své bývalé přítelkyně, rozumně si s ním o tom promluví, zjistí, jaké má k tomu důvody a respektuje, pokud si fotku nechal jen jako součást své minulosti. Pokud udržuje se svoji bývalou přítelkyní přátelské vztahy, moudrá žena dokáže vyhodnotit, zda se skutečně jedná pouze o přátelský vztah a tento pak respektuje.

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě