Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Budete si rozumět? Zjistěte, jak se k sobě hodí jednotlivá znamení zvěrokruhu

Pokud věříte na věci mezi nebem a zemí, pravděpodobně připouštíte, že naše životy ovlivňuje znamení horoskopu, ve kterém jsme se narodili. Určuje do značené míry naše povahové rysy, talent, sklony k nějakým činnostem či závislostem a podobně. Platí to i pro vztahy. Některá znamení se k ostatním hodí více, jiná nepasují vůbec. Pojďme se podívat na slučitelnost jednotlivých znamení, abychom zjistili, komu to bude ve vztahu klapat a v jakých případech padne kosa na kámen.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Beran je znám svou ohnivou energií a občas nezvladatelnou touhou být nejlepší. Je to logické, protože jeho vládnoucí planetou je Mars. Když má Beran dobrý den, čeká vás s ním vztah plný divokého vzplanutí. Když má špatný den, počítejte se záchvaty vzteku. Beran potřebuje dostatek fyzické náklonnosti, mazlení a sexu. Proto si bude skvěle rozumět se znameními ovládanými Venuší, tedy s Býkem nebo Váhami. Slabé povahy budou vztah s Beranem zvládat špatně, ale takový Lev či Střelec nebude mít problém s temperamentním Beranem udržet krok. Dvě ohnivá znamení si však budou muset dát pozor na hádky, naopak pokud se spárují s citlivým vodním znamením jako je Rak, Štír, nebo Ryby, bude to chtít velkou dávku trpělivosti.

Mohlo by se vám líbit

Vaše duševní síla podle znamení zvěrokruhu

Každé znamení má určité osobností rysy, které mohou být kladné, záporné nebo neutrální. Datum narození vám může díky postavení planet a hvězd prozradit, jaká je vaše největší duševní síla. Stejně tak je i ke každému znamení přiřazeno duševní zvíře, se kterým mají podobné osobnostní rysy. Pojďme se společně podívat, v čem oproti ostatním vynikáte a ke kterému tvorovi máte nejblíž.
marianne.cz

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci jsou zemská znamení a jsou známá pro svou praktičnost a smysl pro romantiku. Dokážou ocenit požitky, které jim život nabízí a to přenáší i do ložnice. Milování s Býkem je nezapomenutelný a intenzivní zážitek. Především Panna a Kozoroh dokážou ocenit kouzlo Býka a jeho smysl pro luxus. Zajímavá je i kombinace Štíra a Býka. Pokud se dá dohromady Býk a Lev, nebo Býk a Vodnář, narazí a sebe dvě tvrdohlavé palice, které spolu mohou fungovat jen při vzájemné trpělivosti.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci mají pověst lamačů srdcí. Mohou být často nespolehliví a přelétaví, což bývá pro citlivá vodní znamení nebo oddaná ohnivá příliš velké sousto. Jsou velice společenští a mají potřebu neustálé sociální interakce a komunikace. A přesně to platí i v případě milostného života. Podobně smýšlející vzdušná znamení, jako jsou Váhy nebo Vodnáři, oceňují jejich intelekt a smysl pro humor. Spojení Blížence a Střelce patří k nejdynamičtějším párům zvěrokruhu. V tomto případě platí, že se protiklady přitahují. Jsou sice jiní, ale mají společnou touhu po dobrodružství.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Rak je vodní znamení a patří k těm nejcitlivějším vůbec. Potřebuje čas, než se někomu otevře nabídne mu své srdce. Skvělými partnery pro ně mohou být Štíři a Ryby, protože mají skvělou intuici a psychologické schopnosti. Díky tomu mezi nimi může docházet až k telepatii. Dále jsou tu Panny, Býci a Kozorozi, kteří dokážou náležitě ocenit citlivost Raka. Společně budou milovat společný domov, který si vybudují. Raci jsou však mistři vyhýbání se konfliktů. Pokud se tedy dají dohromady se vzdušnými znameními, bude potřeba hodně pracovat na komunikaci.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi jsou vůdci a vládci a k životu nezbytně potřebují cítit se majestátně. Toto ohnivé znamení, kterému vládne Slunce, je známe pro svou vášnivou extravaganci, podnikavost, kreativitu a smysl pro romantiku jako z filmu. Pokud si získáte jejich lásku, nikdy pak na vztah s ním nezapomenete. Stejně smýšlející ohnivá znamení uchvátí jejich charisma a vřelost. Ideální spojení může vzniknout mezi Lvem, představujícího vládce a Vodnářem, představujícího lid. Skvěle se spolu hodí. Ostatní vzdušná znamení Váhy a Blíženci jsou hrdější než Vodnáři, a tak ve vztahu s nimi to Lvům nemusí moc dobře fungovat. Co se týče vodních znamení, tam hrozí, že ego Lva zraní tyto citlivější povahy. Zemská znamení však mohou perfektně uzemnit uřvaného Lva.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Zemské znamení Panny je známé pro svůj smysl pro detail. Merkur, který je planetou Panny, jí dává schopnost na vše pohlížet racionálně a logicky. Nejlépe se cítí, když jsou s dalšími zemskými znameními. Potřebují stabilitu a pragmatické myšlení. Býk nebo Kozoroh dokáže ocenit právě její speciální smysl pro detail. Protikladným znamením, které si bude s Pannou skvěle rozumět ve vztahu, jsou Ryby. Obě znamení jsou předurčena pomáhat, Panny v praktických věcech a Ryby dávají duchovní oporu. Dohromady vytvoří harmonický pár. Se Štírem se skvěle doplňují a s Rakem si bude Panna rozumět při touze po společném milujícím domově. Pokud se Panna spojí s ohnivým znamením, mění se v posteli v bouřlivý uragán.

Mohlo by se vám líbit

Kompatibilita ve vztahu je důležitá. Nový průzkum odhalil jejích 24 dimenzí

Říká se sice, že se protiklady přitahují, ale u dlouhodobých párů to je obvykle kompatibilita, která drží partnery pohromadě. A první máj, lásky čas, se jeví jako optimální příležitost pro odhalení jednotlivých oblastí kompatibility, které jsou podle nedávné studie pro páry důležité.
marianne.cz

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy jsou elegantní, okouzlující vzdušná znamení, která nejčastěji přistihnete při obdivování moderního umění, popíjení vína na vinici nebo při nakupování toho nejlepšího oblečení. Jsou ozdůbkou celého zvěrokruhu. Blíženci i Vodnáři hluboce obdivují jejich smysl pro umění a krásu. Tvořili by spolu sladěný pár. Váhy jsou stvořené žít v páru, proto pro ně bude Lev, Beran nebo Střelec vzrušující partner. Váhy jsou společenská znamení a Raci a další vodní znamení by mohli z chování Vah nabýt dojmu, že jim nevěnuje dostatek pozornosti. A to především, když budou společně někde v kolektivu.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štír je mocné vodní znamení a svou obdivuhodnou intuici využívají k dosažení svých cílů. Jako milenci jsou zcela oddaní a milují se tak, jako by na tom závisel jejich život. Tuto jejich energii nejvíce přitahuje Ryby a Raky. Štíři jsou také uznáváni pro svou magnetickou sexualitu. Jejich touhu nejlépe ukojí jejich protiklad – Býk. Ten je považován za nejsmyslnější znamení, takže s hladovým Štírem hrozí nebezpečí požáru. Kozoroh a Panna si také umí se Štírem užívat milostné hrátky, navíc mu dokážou poskytnout bezpečí. Nejnáročnější jsou pro Štíry vzdušná znamení, protože bývají nepolapitelná.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelec je vždy připraven na dobrodružství. Jsou to přírodní filozofové a jsou uznáváni pro strhující vyprávění příběhů a nakažlivý humor. Mají zajímavé sexuální touhy a bývají často lamači srdcí. Získat si toto znamení můžete jedině tak, že mu dáte svobodu. Stejně smýšlející ohnivá znamení Beran a Lev dokonale doplňují divoký oheň Střelce. Skvěle se k nim hodí i Blíženci, protože obě znamení si užívají života plnými doušky. Vodnáři a Váhy ocení, že spolu se Střelci se jejich sny mění v činy. I Střelec patří k nestálým a nespolehlivým znamením, takže Ryby a další vodí znamení z nich mohou být nešťastní.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Ambiciózní Kozorozi tvrdě pracují na budování bezpečí a jistot ve svém životě. Usilují o vytvoření pevných základů pro svou kariéru, rodinu, domov a vztah. Kozoroh se překvapivě dobře páruje se Štírem, ostatní vodní znamení nebudou chladnou povahu Kozoroha chápat. Kozorohův tvrdý přístup k životu není pro každého. Beran a Váhy mohou být jeho povahou frustrováni a ani on se s nimi nikdy neztotožní. Při vztahu právě s těmito znameními si bude muset uvědomit, že jsou to rovnocenní partneři a bude se podle toho muset umět chovat. Vzájemný respekt nesmí chybět.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Progresivní Vodnáři jsou velcí filantropové a pomoc jiným jim není cizí. Romanticky tak mohou Vodnáři věnovat více péče všem ostatním, jenom ne svému nejbližšímu. Podobně smýšlející vzdušná znamení Blíženci a Váhy dokážou ocenit Vodnářovu energii a opravdu dobře se k sobě hodí. Když se Vodnář spáruje se Lvem či jiným ohnivým znamením, může z toho vzniknout překvapivě dynamické duo. Vodnáři se však musí naučit být tolerantnější k jiným názorům, jinak budou mít Býci a Štíři pocit, že je Vodnář spíše napadá, než aby je miloval.

Mohlo by se vám líbit

Jaký je váš smysl života podle znamení zvěrokruhu?

Jaký je smysl života patří mezi ty nejtěžší a nejzáhadnější otázky vůbec. Proč jsme na světě? Jaké je naše poslání? Čeho máme dosáhnout a co od nás vesmír očekává? Každý si určitě minimálně jednou tuto otázku položil. Je to věc samozřejmě individuální, protože pro každého z nás si osud připravil něco jiného. Nicméně nám s odpovědí mohou pomoci hvězdy. Naše znamení zvěrokruhu nám může na tyto otázky částečně odpovědět.
marianne.cz

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou jako z jiného světa a jsou známé svou milou povahou a okouzlující kreativitou. Toto vodní znamení dokáže zachytit energie, aury a neverbální projevy. Jsou velmi otevření, a tak se jim v otevřených vztazích dobře daří. Skvěle se k nim hodí Raci a Štíři, tedy ostatní vodní znamení, ale silné partnerství může také vzniknout mezi ním a jeho opačným znamením – Pannou. Ryby a Panna mohou těžit ze vzájemné laskavosti.

Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Životní styl
Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Zábava
Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy