Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Voňavé spreje pro lepší imunitu i náladu

Info ikona
žena

Podzim je tady a s ním kromě nádherně zbarveného listí bohužel i virózy, nachlazení a další každoroční nepříjemnosti. Aby se vám trochu lépe dýchalo, můžete kolem sebe rozptýlit jemnou mlhu voňavého spreje.

Karolína Demelová | 11. 10. 2023

Jak spolehlivě poznáte, že je podzim v plném proudu? Najednou se ze všech stran ozývá kýchání, smrkání a pokašlávání. Pokud už vás taky dohnala nějaká protivná viróza či nachlazení, anebo se jim zatím snažíte vyhnout, zkuste vedle vitamínů i voňavé spreje pro podporu imunity a lepší dýchání.

Mohlo by se vám líbit

Vonné spreje plné borovice i citrusů

V těchto osvěžovačích vzduchu a interiérových parfémech najdete typicky eukapyltus, tea tree nebo aromatické jehličnany v čele s borovicí, takže si můžete v kanceláři či obýváku kdykoliv vytvořit iluzi lesa či svěží oázy. Oblíbené jsou taky citrusy, chladivá máta, tymián, šalvěj či rozmarýn. Kromě toho, že se vám bude lépe dýchat (ať už zrovna máte ucpaný nos, nebo ne), umí podobné směsi díky aromaterapeutickým účinkům například i dodat energii, zklidnit stres nebo pomoci se soustředěním.

Voňavé spreje pro lepší imunitu i náladu

Vyčistí vzduch

Interiérové spreje stačí jednoduše rozprášit do vzduchu, některé ale můžete bez obav použít i na textilie, třeba pohovku, závěsy nebo povlečení (seženete i spreje specificky určené přímo na ně). Vybrané esenciální oleje v osvěžovačích navíc skutečně čistí vzduch, protože likvidují některé viry a bakterie. Pro zdravé a příjemné prostředí ve vnitřních prostorách ovšem pochopitelně nezapomínejte ani na pravidelné větrání a kontrolu vlhkosti vzduchu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku