Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Cvičení, díky kterému spálíte až 700 kalorií za hodinu, je efektivnější než běh

Hubnutí je velké téma, ať jde o muže či ženy. „Lidé se snaží najít zázraky, ale cesta ke zdraví a hezké postavě není nijak složitá ani zapeklitá, chce to jenom vůli,“ říká fitness trenér Michal Šetina. Existuje sport, díky kterému zhubnete klidně i 700 kalorií za hodinu. Ovšem i extrémní pálení kalorií má svá úskalí.

Klára Novotná | 2. 03. 2024

Ať už hubneme pro svůj dobrý pocit, do plavek, po porodu nebo prostě chceme zdravější tělo, je důležité dodržovat několik pravidel, která nám pomohou se zdravým hubnutím, což je zřejmě to nejdůležitější a nejhlavnější pravidlo vůbec. „Samozřejmě se dá zhubnout pět kilo za týden, ale lidé si neuvědomují, co způsobují svému tělu a zdraví. V první řadě by měl mít člověk svoje zdraví na prvním místě. Když nejste zdraví a nemůžete fungovat, je vše ostatní druhořadé,“ upozorňuje fitness trenér.

V hubnutí není třeba hledat složitosti. Jsou to jednoduché kroky ke zdravému životnímu stylu. Žádné zázračné tobolky ani lektvary nepotřebujete.

Lidé prostě rádi hledají zkratky a jednoduché cesty, a proto využívají zázračným drinků, elixírů, pilulek na hubnutí, ale cesta k dokonalé postavě a zdravému tělu je až neuvěřitelně snadná. „Princip zdravého životního stylu není nijak těžký. Jíst co nejméně zpracované potraviny, dodávat tělu dostatek potřebných živin a hýbat se. Doporučil bych vždy malinko nad svůj limit,“ říká Michal Šetina, který se specializuje i na výživu, správné jídelníčky a efektivní a zdravé hubnutí klientů. „Není třeba hledat žádné složitosti. Důležitá je vůle, a když ke zdravému životnímu stylu přidáte třeba tréninky ve fitku, vyzkoušíte nový sport, nebo se překonáte v tom, co děláte, je to jen další bonus pro vaše zdraví,“ míní.

Mohlo by se vám líbit

Doping pro vaše tělo: Studie odhaluje zeleninu, která působí jako "přírodní steroid"

Jeden druh zeleniny je v podstatě steroid a měl by být pro sportovce zakázán, říkají vědci ve studii z roku 2019. Bavíme se o dobře známé zelenině, která je nejen zdravá pro naše tělo, ale zároveň se v přeneseném slova smyslu rovná dopingu. Slyšeli jste o ní všichni, jen možná nevíte, kolik benefitů s sebou přináší.
marianne.cz

Sport, díky kterému spálíte i 700 kalorií za hodinu

Pokud hledáte indoorový sport, který efektivně spaluje kalorie, pak je tu pro vás jeden velmi oblíbený, který je efektivnější než běhání! Řeč je o indoor cyclingu. Jedná se o absolutní trendy sport roku 2024, a právě díky němu můžete zhubnout nechtěné bříško, větší stehna, nebo se dostat do vysněné kondice a mít skvělou fyzičku. „Indoor cycling je skvělý sport, kdy lekce trvá necelou hodinu, se správným lektorem zapojíte opravdu celé tělo a jelikož jde o kardio cvičení, spálíte opravdu hodně kalorií. Přesný počet záleží samozřejmě na kondici vašeho těla,“ vysvětluje fitness trenér.

Hubnout ano, ale nic nepřehánět

„Zní to lákavě, že zhubneme 700 kalorií a pak si můžeme dát s čistým svědomím hamburger, tak to ale úplně není. Za prvé je důležité tělo po fyzickém výkonu nakrmit kvalitní stravou, ideálně plnou bílkovin a za druhé, důležité je cvičením rozproudit náš lymfatický systém a nastartovat spalování, ne se zničit dokud nemáme na hodinkách 700 spálených kalorií,“ dodává Michal Šetina a upozorňuje na další důležitý fakt: „Dobré je vědět, že při extrémní zátěži pálíme kalorie, ale ne vždy se jedná o tukové zásoby, kterých se chceme zbavit. Indoor cycling je ideální na hubnutí a pálení kalorií, ale není důvod nechat v sále duši a nehýbat se potom týden, protože nebudeme cítit nohy. Najít balanc je velmi důležité,“ uzavírá.

Mohlo by se vám líbit

Nedaří se vám zhubnout? Fitness trenér a výživový poradce prozradil 3 nejčastější chyby, kterých se dopouštíme

V hlavě snad každé ženy se jednou za čas ozve vnitřní hlas, který jí připomene, že by se sebou měla začít něco dělat. Pokud se však rozhodnete začít pracovat na své postavě, je důležité to dělat správně. Výživový poradce a fitness trenér Michal Šetina prozradil základní chyby, kterých se ženy při hubnutí nejčastěji dopouštějí.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Zdraví
Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Zdraví
Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Zdraví
Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály

Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály