Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Výsledky ankety: 3 věci, které odrazují muže od žen

Nelze všechny muže hodit do jednoho pytle. Ale na sociálních sítích se nedávno objevila anketa ohledně toho, co odrazuje muže od žen, když se poznávají, a nám přijde minimálně zajímavé s vámi sdílet její výsledky.

Tereza Čaladi | 25. 07. 2023

Říká se „muži jsou z Marsu a ženy z Venuše“. Tato metafora přitom poukazuje na rozdíly mezi muži a ženami ve způsobu myšlení, komunikace a chování, které častou vedou k tomu, že se tak docela nechápou. Tato slova přitom pochází z názvu knihy Johna Graye, která bylo poprvé publikována v roce 1992. Jejím cílem bylo přiblížit tyto rozdíly a zlepšit vzájemné porozumění v partnerských vztazích.

Tuto metaforu je potřeba brát s rezervou. Každý člověk je samozřejmě trochu jiný a generalizace pohlaví není úplně možná. Ale pravdou zůstává, že se někteří muži a ženy na jistých věcech shodují.

3 věci, které odrazují muže od žen

To potvrdila nedávná anketa Zuzany Lipové na jejím instagramovém profilu @dr.lipova. Zuzana Lipová vystudovala všeobecné lékařství a nyní je certifikovanou koučkou a mentorkou. Zároveň je zakladatelkou vzdělávací platformy Svět randění, skrz který ukazuje, že díky pochopení vztahových situacích a vztahových vazeb je snazší najít si vhodného partnera. Pomáhá přitom především ženám se vztahovými problémy a praktické tipy pro ně, jak zlepšit svůj randící svět, sdílí na svém Instagramu, kde má nyní již téměř 40 tisíc sledujících.

Její videa jsou vtipná, odborná a užitečná zároveň, a proto patří mezi naše oblíbená. Jedno z jejích nedávných videí se nám zalíbilo natolik, že jeho obsah s vámi chceme sdílet.

Dr.lipova udělala anketu mezi muži o tom, co je na začátku randění dokáže odradit od ženy, která se jim z počátku líbila. A z výsledků vyplývá, že to jsou nejčastěji následující věci:

1. Žádný vlastní život

Muži uváděli, že jim vadí, pokud žena nemá žádné své zájmy či koníčky, své cíle a snadno se na nich stane závislou. Když se vám někdo líbí, je velice snadné začít mu věnovat veškerou svou pozornost, on sám se může stát tak trochu vaším koníčkem. Ale v žádném vztahu by partneři neměli zapomínat na sebe.

2. Přílišná kontrola

Druhý bod úzce souvisí s tím prvním. Mužům často vadí, pokud ženy přehnaně kontrolují, kde jsou, s kým jsou, co dělají a snadno žárlí. Vztah má být přeci jenom založen na důvěře. A přílišná kontrola je něco jiného než pouhý zájem.

3. Neupřímnost

Nakonec se mužům z ankety nelíbilo, když s nimi ženy nejednaly na rovinu. Když s nimi hrály hry, lhaly, přetvařovaly se či se vídaly s více muži, aniž by jim to řekly. Je přitom zcela pochopitelné, že jim to vadí. Během randění by měl být každý tím, kým je. Přeci jen když se začátek vztahu postaví na lži, pravda jednou vyjde najevo a „vztah“ se zbortí jako domeček z karet. Daleko lepší, než hrát hry, je tak být sám sebou. O to hezčí je, když pak najdete někoho, kdo to ocení.

NUTNO POZNAMENAT: Stejné věci mohou samozřejmě vadit i ženám na mužích.

Mohlo by se vám líbit

Kompatibilita ve vztahu je důležitá. Nový průzkum odhalil jejích 24 dimenzí

Říká se sice, že se protiklady přitahují, ale u dlouhodobých párů to je obvykle kompatibilita, která drží partnery pohromadě. A první máj, lásky čas, se jeví jako optimální příležitost pro odhalení jednotlivých oblastí kompatibility, které jsou podle nedávné studie pro páry důležité.
marianne.cz

Co dělat, pokud se některá z těchto věcí týká vás?

Tyto věci nejsou pouze o zalíbení se druhému pohlaví. Úzce souvisí s vlastní pohodou. Pokud jste se tedy v některém z výše zmíněných bodů našli, rozhodně to nemusí být důvodem, proč se kvůli tomu cítit špatně. Ale může vám to pomoci uvědomit si, že je důležité vážit si sám sebe – kvůli sobě, ale možná i z toho důvodu, že to přijde přitažlivé i druhým.

Mohlo by se vám líbit

„Nevěra nemusí vést ke konci vztahu,“ říká psychoterapeutka Markéta Šetinová

Jako psychoterapeutka lidem pomáhá ke spokojenějším vztahům. Jako socioložka zkoumá Markéta Šetinová (33) lásku vědeckými metodami. Co podle ní dělá vztahy šťastnými? Proč je víc než čtvrtina dospělých single a jakou roli hraje celoživotní monogamní vztah v době uvolňování všech tabu?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Životní styl
KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku