Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jídelníček podle Evy Longorii: I díky němu se v novém seriálu vrací na televizní obrazovky s postavou bohyně

Eva Longoria v polovině března slavila narozeniny s kloboučkem v podobě růžového květu na hlavě a v šatech krémové barvy obepínajících její ladné ženské křivky. Herečka je rok před padesátkou ve skvělé formě, jak je vidět na fotkách, které si můžete prohlédnout i v našem článku. Perfektní postavu letos předvádí oděnou ve třpytivých a zlatých šatech. Zářila v nich na několika prestižních akcích, včetně Oscarů. Přečtěte si, díky čemu se jí po porodu nyní pětiletého synka podařilo získat dokonalou postavu, kterou si udržuje a dokonce i vylepšuje.

Liv Boková | 20. 04. 2024

Eva Longoria se vrací na televizní obrazovky

Americká herečka se totiž dvacet let od začátku vysílání Zoufalých manželek, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí, objeví v novém seriálu La Terre des Femmes. V „Zoufalkách“ hraje odvážnou, sobeckou, vášnivou a nekompromisní Gabrielle Solisovou. V nové šestidílné sérii o třech generacích žen, která se začne koncem června vysílat prostřednictvím americké streamovací služby, ztělesňuje ženu, jež utíká do vinařského městečka v severním Španělsku poté, co její manžel zaplete rodinu do riskantních finančních obchodů a členům rodiny jde o život. Eva Longoria, která v dramatu hraje a zároveň se podílela na produkci, v dostupných ukázkách vypadá opět úchvatně.

Ve 43 porodila první dítě

Ženy většinu s radostí ukazují svá těhotenská bříška a po porodu se chtějí co nejdříve vrátit k původní postavě před těhotenstvím, což se dá mnohdy s veškerou péčí o miminko skloubit jen nesnadno. Tím spíš, pokud k tomu ještě i pracujete. Když herečka, producentka a podnikatelka Eva Longoria v roce 2018 porodila syna Santiaga, tři roky po čtyřicítce, změnilo jí to kompletně život i tělo. Chtěla svou postavu zpět, ale nijak na sebe netlačila: „V první řadě jsem byla velmi vděčná svému tělu, takže jsem na sebe nevyvíjela žádný tlak ohledně návratu k původní postavě. To nebyl záměr a myslím, že by to ženy měly vědět. Dejte si čas, najděte si vlastní tempo a buďte vděčné za to, co vaše tělo právě dokázalo,“ vzkázala v jednom z nedávných rozhovorů.

Posedlost trampolínou a uvolňující jóga

Na postavě po porodu začínala Eva Longoria postupně pracovat v době lockdownů, takže nemohla chodit cvičit nikam ven. S tím si ovšem hravě poradila. „Vsadila jsem na trampolínu a byla jsem jí doslova posedlá.“ Kromě toho jí významně pomohl speciální přístroj a program na zpevnění všech partií těla, přidala i pravidelnou lymfatickou drenáž. Po uvolnění a doslova vyskákání se na trampolíně teprve následovalo cvičení s činkami a vzpírání pod dohledem trenéra. Herečka je velmi energická a temperamentní, a tak ve svém životě potřebuje i zklidnění, uzemnění a uvolnění, které jí poskytují jóga a meditace. „Medituji každý den. S jógou jsem začínala dvakrát týdně, postupně jsem zvýšila na třikrát týdně.“ Dala si čas a k pohybu se vracela pozvolna, až se dostala na frekvenci cvičení pětkrát až sedmkrát za týden, tak, jak to bylo před porodem malého Santiaga.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle Sarah Jessiky Parker: Když nenatáčí, vynechává jedno základní jídlo

Přestože se v seriálu poprvé objevila víc než před čtvrt stoletím, bude pro nás nejspíš navždy tou půvabnou, elegantní a milou Carrie ze Sexu ve městě. Sarah Jessica Parker oslaví téměř přesně za rok naprosto neuvěřitelné kulatiny. Její přirozený vzhled s bohémským kalifornským dívčím nádechem podporují nádherné husté vlasy, které její koloristka upravuje s použitím stříbrných pramenů ve stylu plážové balayage, zářivá pleť a modrozelené oči zvýrazněné kouřovým líčením. Má také skvělou postavu a je ve vynikající formě. Jak to dělá?
marianne.cz

Eva Longoria miluje pohyb

Tvarování postavy a péče o zdraví není pro herečku dřina, do níž by se musela nutit, naopak bez pohybu nemůže žít. Miluji cvičení. Je pro mě hodinou duševního zdraví. Musím tomu věnovat hodinu denně. Ve dnech volna je vždy aspoň jóga nebo strečink.“

Podstatnější než tělo je pro ni duše

Pravidelné cvičení a péče o sebe je pro Evu Longoriu spíš než o dokonalých mírách o pohodě, a proto se jim věnuje hlavně kvůli psychice. „Důležitější je to pro mé duševní zdraví, ne proto, abych nějak vypadala. Mohu pak být i dobrá mám, to je pro mě podstatné. Když si jako první věc po ránu zacvičím, vnímám své tělo a cítím všechny ty endorfiny a adrenalin, udává to tón pro celý den a dělá to ze mě lepší mámu. Předtím jsem to dělala pro sebe a z ješitnosti. Říkala jsem si, že musím cvičit, protože potřebuji lepší břicho, paže, zadek…,“ vysvětlila herečka změnu v hodnotovém žebříčku, postoji ke svému tělu a důvody, pro které na sobě pracuje.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Přišla o milovanou kávu

Eva Longoria patří mezi velké milovníky kávy. V těhotenství prý neměla chutě, naopak měla různé averze. Dotkly se i její milované kávy a také oblíbeného jídla. „Kávu jsem tehdy nesnášela. Nemohla jsem vystát ten zápach. Stačilo vstoupit do Starbucksu a bylo mi zle. Kuře, které miluji, jsem přestala jíst, nešlo to.“ Po porodu se jí chuť na milované nápoje a potraviny okamžitě vrátila.  

A jak tedy vypadá jídelníček Evy Longorii?

K snídani jen černá káva

Eva Longoria je vyznavačkou domácí kuchyně, ráda vaří a ráda své kuchařské umění sdílí na Instagramu. Proto možná překvapí, že drží přerušovaný půst. Její stravovací okno je osmihodinové. Magazínu Women’s Health svěřila, že jí mezi jedenáctou hodinou dopolední a sedmou večerní, i když vzhůru bývá časně ráno. Před každodenním hodinovým cvičením pouze pije černou kávu. Po cvičení připravuje snídani pro syna Santiaga a manžela Josého Bastóna. „Vařím jim snídani, oběd a večeři. Je to pro mě terapeutické,“ uvedla herečka. Častou snídaní jsou vaječné bílky s avokádem nebo fazolové tacos, na kterém si pak Eva ráda pochutná o pár hodin později. Podle ní je to snídaně šampionů.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle Amal Clooney: Dieta jako po porodu jí zařídila postavu snů

Amal Clooney je půvabná, vzdělaná, inteligentní a také velmi štíhlá. Není divu, že elegantní libanonsko-britská advokátka učarovala jednomu z největších hollywoodských krasavců. Amal a George Clooney letos v září oslaví deset let ve spokojeném manželství. V minulosti se o ní psalo, že je až nebezpečně vyhublá, po dětech na sobě ale jako většina žen musela zapracovat.
marianne.cz

Na oběd bílkoviny se zeleninou

Oběd Evy Longorii je většinou steak, ryba nebo kuře spolu s velkou porcí zeleniny. Zeleninové přílohy ráda různě obměňuje a snaží se najít možnosti, jak je vylepšit a přicházet stále s novými vzrušujícími variacemi. O recepty se pak dělí na sociálních sítích. Ženy, které ji sledují, si například nemohly vynachválit, hereččin recept na kimchi z růžičkové kapusty.

Večeře a rostlinná strava

Také večeře Evy Longorii obsahují bílkoviny a zeleninu. Občas si jídelníček obohatí vydatnou polévkou nebo tortillou. Herečka si také ráda hraje s rostlinnou stravou, takže si například oblíbila veganské máslo, které používá na banánové ovesné vafle. „Vyrostla jsem na ranči, kde jsme jedli, co země dala. Když byla sezóna dýní, jedli jsme dýně tři měsíce vkuse. Vážím si proto jídla, které pochází ze země, tedy rostlinné stravy. Třeba fazole jsou pro nás velkým zdrojem bílkovin. Ráda dělám portobello nebo jackfruit tacos a květákovou smaženou rýži,“ nabízí inspiraci Eva, která přitom není veganka ani vegetariánka.

Guilty pleasures Evy Longorii

Na sladkosti herečku neužije, pokud má chutě, pak je to na slané. „Nemám ráda sladkosti ani čokoládu a lidé mě za to nenávidí. Ani chléb - nesnáším chleba.“ Zato slané snacky a chuťovky, ty Eva Longoria může. „Olivy, preclíky, popcorn, bramborové lupínky – to je moje,“ říká se slastným úsměvem. Co se týká alkoholu, pouze občas si dá sklenku vína k večeři, jinak mu neholduje.

Podívejte se do naší galerie, jak to Evě sluší v novém seriálu, při oslavě narozenin, v nádherných zlatých šatech, při cvičení, vaření i s milovanou rodinou.

Eva Longoria v novém seriálu, na červeném koberci a s rodinou
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Proč stres ovlivňuje přibírání na váze? Výživový poradce vysvětluje příčinu

Proč stres ovlivňuje přibírání na váze? Výživový poradce vysvětluje příčinu

Zdraví
Ať jste ráno odpočatá a plná energie: 6 kroků pro kvalitní a dostatečný spánek

Ať jste ráno odpočatá a plná energie: 6 kroků pro kvalitní a dostatečný spánek

Zdraví
Terapie formou digitálního detoxu: Zbavte se stresu a užijte si život na maximum

Terapie formou digitálního detoxu: Zbavte se stresu a užijte si život na maximum

Zdraví
Intimitou ku zdraví: 6 zdravotních benefitů pravidelného sexu. Znáte je všechny?

Intimitou ku zdraví: 6 zdravotních benefitů pravidelného sexu. Znáte je všechny?