Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Máme si ze svých sociálních sítí vymazat přátele a rodinu ex partnera?

Smazat, či nesmazat ze sociálních sítí lidi, kteří patří k blízkému okolí ex partnera? To je to, oč tu běží! V dnešní digitální době stačí jedno kliknutí k tomu, aby se rozrostl arsenál našich virtuálních přátel. Opravdu ale v následujících letech chceme, aby rodina či přátelé bývalého partnera viděli za oponu našeho života?

Na první pohled malichernost. Jakmile se člověk ocitne ve vztahu, rázem potvrzuje jedno nové přátelství za druhým. Po několika měsících romantického soužití přibude do seznamu facebookových nebo instagramových přátel potencionální tchyně, tchán, tetička se strýčkem, švagrová a nespočet partnerových přátel, které jste doposud viděla jenom párkrát.

Bohužel, všechny vztahy nekončí happy endem, a tak se může stát, že si z nevydařeného vztahu odnášíte nejen zlomené srdce, ale také mnoho „virtuálních“ kamarádů, které s největší pravděpodobností už nikdy reálně neuvidíte. Nutno zdůraznit slovo „reálně“, neboť na sociálních sítích tyto osoby, respektive jejich příspěvky a fotografie, budete vídat neustále. A opravdu toužíte po tom, vidět svého ex partnera po boku nové přítelkyně na rodinné oslavě? A nevadí vám, že obdobně soukromé informace budete nevědomky sdílet s rodinou, ke které už nemáte žádné citové vazby?

Mohlo by se vám líbit

Konec jedné lásky s sebou přináší začátek nové aneb Jak se vypořádat s rozchodem?

Zbortil se vám svět jen proto, že jste se rozešla se svým přítelem: Nesmutněte, právě se před vámi otevírá prostor pro to, abyste konečně našla někoho, kdo vás dokáže ocenit. Jenže jak se vyhrabat z bažiny smutku, která vás právě obklopuje?
marianne.cz

Za všechno může čas

Zatímco v dobách minulých jste ex partnera nemusela po rozchodu už nikdy vidět, v současné době je tomu právě naopak. Sociální sítě nám s chutí připomínají vzpomínky, ve kterých se dotyčný člověk objevuje, a stejně tak můžeme dennodenně sledovat, co ex partner nebo jeho přátelé zrovna dělají. Obzvláště v momentě, kdy rozchod neproběhl hladce, můžete poměrně snadno sklouznout k nepříjemnému „stalkování“ ex přítele na sociálních sítích, se kterým jde ruku v ruce zjišťování informací o jeho nové známosti nebo aktuálním citovém rozpoložení. 

Pokud chcete uchránit své duševní zdraví a zbytečně se nestresovat fotografiemi, na kterých se ex partner usmívá od ucha k uchu, pak máte dvě možnosti. Buď své sociální sítě okleštíte o všechny lidi, kteří pochází z ex partnerovy strany, nebo přejdete k mnohem sofistikovanějšímu řešení.

Období těsně po rozchodu není jednoduché, a tak se může poměrně snadno stát, že vás rozesmutní i pouhá zpráva od tchyně nebo fotografie partnerových přátel z horské chaty, na které byste za normálních okolností byla s nimi. Pokud nechcete dělat ukvapené závěry a detoxikovat si sociální sítě od všech lidí, kteří jsou v úzkém kontaktu s ex partnerem, pak můžete přistoupit k poměrně jednoduchému, a nutno podotknout elegantnímu, řešení.

Jednoduše si ztlumíte aktivitu dotyčných lidí na sociálních sítích. V praxi to vypadá tak, že sice stále budete virtuálními přáteli, ale zároveň neuvidíte jejich aktivitu (tedy fotky, statusy, příspěvky apod.). Jakmile pocítíte, že jste se z rozchodu oklepala, můžete jejich aktivitu znovu zapnout. Ideální řešení pro všechny, kteří věří v to, že čas všechny rány zahojí.

Info ikona
Rozchod

Každý je jiný

Jak už bylo zmíněno, každý rozchod je jiný. Občas jsou ex partneři na nože, jindy se můžou cítit zrazeně nebo podvedeně. Stejně tak ale existují případy, kdy spolu bývalí partneři skvěle vychází a nemají potřebu „vymazávat se“ ze sociálních sítí.

Neberte tento text jako dogma, které za každou cenu musíte aplikovat ve vašem vztahu k bývalému partnerovi a jeho rodině. Spíše jde o návod, který můžou využít lidé se zlomeným srdcem. Není totiž v pořádku, když ještě půl roku po rozchodu „zoomujete“ fotografie a zkoumáte, zda se na daném večírku objevil váš ex partner. A stejně tak není ideální, aby vás rozbrečela každá zpráva, kterou dostanete od své bývalé potencionální švagrové.

Mohlo by se vám líbit

Proč byste měli vidět dokument Podvodník z Tinderu?

Jméno Simon Leviev v posledním týdnu otřáslo nejen českým internetem. Podvodník, který se na Tinderu vydával za dědice diamantového impéria, si pohrával nejen s city, ale také s peněženkami mnoha žen. Výsledkem jeho počínání jsou obrovské dluhy napálených dívek, 15 měsíců vězení a dvouhodinový dokument s názvem Podvodník z Tinderu (The Tinder Swindler).
marianne.cz

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?