Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Miliónový spánek: Nejdražší postel na světě je nyní k vidění v České republice. Kolik stojí?

Info ikona
žena v peřinách

Investici do pohodlné postele pochopí snad každý milovník spánku...a kdo by ho nemiloval. Někteří lidé jsou za ni ale ochotni zaplatit více než jiní. Možná vás překvapí, jaké částky.

Tereza Čaladi | 12. 11. 2023

Od dobrého spánku se odvíjí celá řada dalších benefitů, jako je odpočatost, větší psychická pohoda, lepší pozornost, paměť i kreativita a další. Dává tak smysl, že se vyplatí mít dobrou postel. Kanadskému zpěvákovi Drakovi na tom ovšem obzvlášť záleží.

Nejdražší postel na světě

Právě pro něj byla navržena nejdražší postel na světě, jejíž cena přesahuje 500 tisíc eur (v českých korunách stojí okolo 14 milionů). Je od společnosti Hästens a nese název Grand VividusPokud očkáváte masážní funkce zabudované v matraci, automatické přikrývání či budíček v čele postele, pak jste na omylu. Jde ale o designérský skvost vytvořený světoznámým designérem Ferrisem Rafaulim.

Základem postele o rozměrech 180 × 210 cm je dřevo z pomalu rostoucí švédské borovice, je potažena mohérem, kůží a najdete na ní i prvky mosazi. Jedním z jejích unikátních detailů je madlo z rejnočí kůže. Celá váží 622 kilogramů. K její výplni jsou použity koňské žíně, bavlna a vlna, které mají zajistit nabízený komfort.

V České republice je nyní Grand Vividus k vidění v showroomu Hästens na Vinohradské 33 v Praze, kde ji najdetedo konce roku. Poté bude umístěna do připravovaného šestihvězdičkového hotelu v České republice, na zámku Peruc. Kromě toho se postel v současnosti vyrábí i licenčně a je k dispozici ve čtyřech různých barvách (černé, šedivé, béžové a tmavě modré).

Mohlo by se vám líbit

Další postelová NEJ

Kromě poznatků o nejdražší posteli na světě pro vás máme i několik dalších, něčím nejzajímavějších, postelí:

  • postel s nejvíce drahokami

V roce 2009 na Design Show v Šanghaji byla představena postel K.mooi Crystal Noir Limited Edition vytvořená společností Maxxa International Limited. Byla unikátní v tom, že byla pokryta 802 903 krystaly Swarovski. I přesto svou tehdejší cenou by ale nepředběhla postel navrženou Ferrisem Rafaulim, stála totiž 290 000 liber (tedy okolo 330 tisíc Kč), dnes by její cena byla nejspíš o poznání vyšší.

  • největší postel na světě

Největší postel, která kdy byla vyrobena, vznikla v Nizozemsku a byla představena na letním festivalu St Gregorius v květnu 2011. Měřila 26,5 m na délku a 16,44 m na šířku.

  • nejvíce lidí v jedné posteli

Světový rekord v počtu lidí, kteří se vejdou do jedné postele, drží společnost Xilinmen Furniture Company v Číně. V září 2013 nacpali na standardní jednolůžko neskutečných 54 lidí…také nevíme, jak se jim to podařilo.

  • největší hromadná snídaně v posteli

Čína drží i další postelový rekord. V srpnu 2015 se před tamějším hotelem Sheraton Langfang Chaobai River vešlo do 113 manželských postelí 418 lidí, kteří dostali skvělý podnos se snídaní včetně pečiva, ovoce a džusu. Účastníci museli jíst z podnosu s oběma nohama na posteli a zády opřenými o čelo.

  • nejrychlejší čas na ustlání postele

A jedno vtipné a motivující NEJ na závěr: Světový rekord v nejrychlejším čase ustlaní postele dvoučlenným týmem drží sestry z nemocnice Sharon Stringer a Michelle Benkel z Royal Masonic Hospital v Londýně. V listopadu 1993 se jim totiž podařilo ustlat postel s přikrývkou, prostěradlem, povlakem na polštář a peřinu za pouhých 14 sekund.

Zajímavé postela světa
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku