Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Tajemství Jennifer Lopez: Jak vypadá běžný den slavné divy, která je po padesátce ve své nejlepší životní formě

„Začala jsem se o sebe starat a teď je to vidět,“ odpověděla herečka, zpěvačka a módní návrhářka Jennifer Lopez US Weekly na otázku, jak to, že po padesátce vypadá lépe než ve třiceti. Další otázka ovšem zní, jak se o sebe začala starat. Tajemství její skvělé formy spočívá mimo jiné v její denní rutině. Pojďme se podívat, jak vypadá její ráno, pravidelné cvičení i na to, co dělá pro duševní pohodu.

„Když se dnes podívám na fotku, kde mi bylo dvacet, pomyslím si, že dnes vypadám líp. Chci své dnešní já obejmout. Cítím se sexy, mladistvě a někdy si i přijdu krásná,“ svěřila se JLo v rozhovoru pro US Weekly. Kromě pilné práce na její postavě a životním stylu to připisuje i svému sebevědomí, které prý získala právě s přibývajícím věkem. Podle její filozofie je mladistvý vzhled otázkou přemýšlení a nastavení mysli. Věk je jen číslo, a proto padesátičtyřletá Jennifer Lopez na svůj věk nevypadá, zkrátka se na něj necítí. Není to ovšem jen o tom. Za její krásou a pevným sexy tělem je samozřejmě i meditace, vyhýbání se pobytu na slunci a striktní životní styl, jehož dodržování není zadarmo. Chce to velkou dávku odhodlání, vytrvalosti a odříkání. Své denní rutině vděčí za to, že je celosvětovou ikonou obdivovanou pro její talent, neúnavného ducha a nestárnoucí krásu.

Mohlo by se vám líbit

Nádherné róby i hluboké výstřihy! Prohlédněte si módní styl Jennifer Lopez

Bez problému oblékne kousky, na které jiní nemají odvahu. Miluje hluboké výstřihy i rozparky nad kolena. A se stejnou grácií se prochází po ulicích Los Angeles ve sportovní podprsence a legínách. Herečka a zpěvačka Jennifer Lopez slaví 52. narozeniny a dokazuje, že svého jedinečného módního stylu se nehodlá vzdát ani po padesátce.
marianne.cz

Ostatní v jejím věku spíše zpomalují. JLo se odlišuje pozoruhodnou schopností zůstat na vrcholu svých fyzických i duševních sil. Ona jako by spíše zrychlovala, a to za pomoci své denní rutiny, díky které zvládá udržet rovnováhu mezi kariérou, zdravím a osobním životem. S veřejností se postupem času podělila o cenné rady, díky kterým můžeme dosáhnout nejen úspěšné kariéry, ale také naplňujícího života.

Jak začít den, abyste byli ve skvělé formě jako Jennifer Lopez

JLo si především zakládá na dostatečně dlouhém spánku. Ten je pro ni zásadní, protože bez toho, aniž by se pořádně vyspala, nemůže naplno fungovat. Podle svých slov je pak náladová, emocionální a zkrátka by nejraději spala každý den deset hodin. Když to není možné, vždy si drží minimálně osm hodin. Svůj den začíná pravidelnými ranními rituály. Na místo shonu typické hollywoodské hvězdy se věnuje nejprve klidu a meditaci, aby udala rytmus celému dni. Věří v sílu pozitivního myšlení, a že jí může přinést štěstí. Proto si dává velmi záležet, aby byla její mysl vždy v pohodě. Štěstí a úspěch jsou pro ni stav bytí, a když je člověk šťastný, vyzařuje krásu. Kromě ranní péče o mysl se také po probuzení věnuje důkladné péči o svou pověstnou zářivou pleť.

Stravovací návyky a výživa jsou pro Jennifer Lopez zásadní

Přístup této mnohostranné umělkyně ke stravě a výživě je stejně disciplinovaný jako její přístup k práci. Po ránu snídá čokoládový Body Lab Shake s 90 kaloriemi, který připravuje s mlékem nebo s vodou z quinoy. Po ránu upřednostňuje potraviny bohaté na živiny, aby jí pomohly nastartovat metabolismus.

K obědu preferuje JLo hlavně zelenou zeleninu, jako je chřest, kapusta, růžičková kapusta a brokolice. Ráda smíchá svou oblíbenou zeleninu - cuketu, papriku… spolu s odlehčenou zálivkou vinaigrette. Preferuje čerstvé a přírodní suroviny. Večeře pak často obsahuje protein s quinoou a s fazolemi, na kterých vyrostla. Dává si záležet, aby veškeré potraviny, které konzumuje, byly kvalitní. Je zastáncem pití velkého množství vody. Podle ní se dostatečný pitný režim, konzumace čerstvých potravin, ovoce a zeleniny odráží ve zdraví a kráse naší pleti. Kromě toho, co jí, také velmi záleží na tom, co si odpírá, a sice alkohol, kofein i cigarety – a to striktně! Ani na oslavu jakéhokoliv velkolepého úspěchu nepozře ani kapku šampaňského.

Mohlo by se vám líbit

Jak být úspěšnou a krásnou ženou? Inspirujte se denní rutinou Reese Witherspoon, díky které zvládá kariéru, rodinu i zdravý životní styl

Podíváme-li se na fotku Reese Witherspoon, patrně se nám jako první vybaví film Pravá blondýnka, kterým se tato půvabná herečka s okouzlujícím úsměvem proslavila. Je tomu sice už 23 let, co se jako naivní prezidentka dívčího spolku Elle Woodsová přihlásila na Harvard na práva a všechny oslnila svou krásou a vřelou povahou. Když se na tuto herečku podíváte dnes vypadá skoro stejně. Přímo z ní čiší vitalita, krása, zdraví, úspěch a spokojenost. Jak to Reese dělá? Vděčí tomu své striktní denní rutině.
marianne.cz

Bez pohybu a cvičení by to nebyla Jennifer Lopez

Každodenní cvičení a pohyb jsou pro ni naprosto zásadní! Podle svých slov ho ze své rutiny téměř nikdy nevynechává, a i když se jí někdy nechce vstávat, především, když jde kvůli práci pozdě spát, nakonec se vždy donutí. Cvičení má nejraději hned brzy po ránu a přiznává, že je pro ni těžší, přimět se cvičit pak později během dne. Ústředním bodem její fitness rutiny je tanec, který miluje a ani jí při při něm nepřijde, že cvičí. Na svých lekcích s osobní trenérkou Tracy Anderson se věnuje tanci s lehkým závažím a zaměřuje se především na tvarování zadečku, stehen a zpevňování středu těla. Kromě tance se JLo věnuje také náročnému kruhovému tréninku se svým druhým osobním trenérem Davidem Kirschem. S ním se věnuje posilování celého těla včetně kliků nebo boxu. Takové množství a intenzita cvičení jí zajišťují všestrannou fyzickou kondici.

Na konci dne se Jennifer Lopez věnuje svým dětem

Když nastane večer, odkládá pomyslně JLo kariéru a je především mámou pro své dvě šestnáctileté děti. Obvykle mají rodinnou večeři mezi 18:30 až 19:00 a toto společné pravidelné jídlo pro ně představuje kromě přijmu potravy i důležitý společně strávený čas, kdy si mohou povědět o tom, jaký měli den. Její odhodlání k dodržování těchto večeří odráží její roli mámy vedle úspěšné a pracovně vytížené ženy. Následně svá dvojčata uloží a zda jim ještě stále čte pohádky, je otázkou, nicméně pro ni tento rituál uspávání vždy představoval poklidný přechod ze dne do říše snů. Tato jednoduchá večerní rutina je klíčovou součástí jejího dne.

Jennifer Lopez je po 50 ve své nejlepší životní formě
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?