Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jídelníček podle Amal Clooney: Dieta jako po porodu jí zařídila postavu snů

Amal Clooney je půvabná, vzdělaná, inteligentní a také velmi štíhlá. Není divu, že elegantní libanonsko-britská advokátka učarovala jednomu z největších hollywoodských krasavců. Amal a George Clooney letos v září oslaví deset let ve spokojeném manželství. V minulosti se o ní psalo, že je až nebezpečně vyhublá, po dětech na sobě ale jako většina žen musela zapracovat.

Liv Boková | 14. 02. 2024

V současnosti si šestačtyřicetiletá Amal Clooney udržuje relativně zdravou váhu vytříbeným jídelníčkem i pravidelným cvičením. Pro svůj styl a krásně tónované tělo patří k nejobdivovanějším ženám v Hollywoodu.

Za půl roku po porodu byla Amal znovu jako proutek

Po porodu nyní téměř sedmiletých dvojčat byla zpátky na původní váze a mírách během pár měsíců. Vsadila tehdy na středomořskou dietu, která je založená převážně na spoustě čerstvé zeleniny a ovoce v kombinaci s libovým, nejlépe kuřecím a krůtím masem, a rybami. Obsahuje i celozrnné obiloviny, vejce a mléčné výrobky, luštěniny, ořechy, semínka, koření, bylinky a olivový olej. Amal Clooney tehdy dodržovala pevně daný jídelníček, kdy snídala polévku z mořských řas, k obědu a večeři mívala cizrnu, ryby, organickou zeleninu a celozrnné krekry.

Mohlo by se vám líbit

Opravdu oslavila 45. narozeniny? Amal Clooney jako hvězda červeného koberce

Nehrála v hollywoodském kasovním trháku, neznáte ji z přehlídkových mol předních módních domů a dokonce není ani slavnou moderátorkou nebo zpěvačkou. Přesto Amal Clooney důvěrně známe a nemůžeme se zbavit dojmu, že oplývá jedinečnou aurou.
marianne.cz

Jak se Amal stravuje dnes?

Dá se říct, že se její běžný každodenní jídelníček od toho poporodního zase až tolik nezměnil. Stále platí, že většinou snídá polévku z mořských řas, občas ji doplní vařeným vejcem. Běžným obědem u Clooneyových jsou například špagety s krůtími masovými koulemi, kuřecí prsa s citronem a salát. Večeře jsou v podobném stylu. Na denním menu jsou často také libanonská a indická jídla, sushi a to nejlepší z italské kuchyně.

I Amal Clooney občas zahřeší

Také Amal Clooney někdy přepadne chuť na něco pořádně nezdravého a kalorického. To se pak vplíží do místnosti s domácím kinem a pustí se do obsahu dózy se sladkostmi a výrobníku na popcorn. Jak prozradila osobní kuchařka slavné rodiny Vivianna Frizzi, jednou týdně si dopřávají „cheat day“ a k večeři se podává pizza, nejčastěji jejich oblíbená margarita s rukolou. Italskou šéfkuchařku si najali už dříve, ale krátce po narození dvojčat jim téměř denně začala připravovat večeři, protože už neměli čas chodit do restaurací. Později se přidala i další jídla a pohoštění pro přátele. „Abych byl upřímný, Amal a já jsme tak bídní kuchaři, že i ta nejjednodušší lekce od Vivi v kuchyni by byla jako učit velrybu létat,“ řekl George Clooney se smíchem před pár lety v rozhovoru pro časopis People.

Mohlo by se vám líbit

40 nejstylovějších outfitů Amal Clooney

Slavný herec George Clooney si snad nemohl vybrat stylovější manželku. Ať už je na cestě do své právnické kanceláře nebo pózuje na červeném koberci v Benátkách, Amal Clooney zkrátka vždy vypadá naprosto úchvatně.
marianne.cz

Pro ženy po 40: Důležitý je aktivní životní styl

Amal Clooney dobře ví, že pro ženy po čtyřicítce je ještě víc než pro ty mladší důležitý aktivní životní styl, který pomáhá udržovat v rovnováze hormonální cyklus a podporuje dobré mentální zdraví. Už mnoho let proto pravidelně posiluje a věnuje se pilates. Pondělí, úterý a středa každý týden patří asi dvacetiminutovému posilování s činkami, následovanému půl hodinou cvičení pilates, při němž zpevňuje zejména střed těla a získává pružnost, čtvrtek je vyhrazený jednomu náročnějšímu sportu. Téměř každý den v týdnu se Amal snaží věnovat aspoň hodinu svižnější chůzi. Výsledkem jsou její krásně tónované nohy. Chůze platí za výtečnou kardio aktivitu, jež rozpumpuje srdce, pomáhá efektivně spalovat tuky a přitom je přívětivá ke kloubům.

Manžel George Clooney na ni ve sportu nestačí

Výbornou kondici má také díky tenisu. „Tenis je fyzicky velmi náročný sport, který vyžaduje sílu, obratnost a vytrvalost,“ okomentovala osobní trenérka fitness koučka Amanda Place oblíbenou aktivitu Amal pro magazín Essentially Sports. George Clooney manželčiny sportovní aktivity chválí a obdivuje: „Amal je opravdu dobrá sportovkyně. Když jsem byl mladší, vyhrál jsem několik tenisových turnajů. Dělal jsem řadu sportů, věnuji se několika sportům i teď a tenis hraji docela obstojně. Amal mi ale vždycky dá pořádně zabrat,“ řekl v nedávném rozhovoru.

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role