Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Nejúčinnější cviky, s nimiž posílíte za 12 minut celé tělo. Stačí se opřít o zeď

Chcete zařadit do své každodenní rutiny cvičení, ale kvůli nabitému programu na to zkrátka nemáte čas? I v takovém případě můžete pracovat na své postavě. Vyzkoušejte jednoduchou sérii cviků na celé tělo, které provedete v klidu doma u stěny a cvičení vám zabere jen 12 minut. Poradí vám s tím certifikovaná profesionální trenérka a výživová poradkyně Jenna Collins.

Velká výhoda, kterou cvičení u zdi přináší, je, že nepotřebujete žádné speciální vybavení, ani nemusíte opustit pohodlí vašeho domova. Stačí vám jen podložka a stěna, a tu většinou doma máme. Cvičení funguje tak, že vždy opřete o zeď nějakou část těla a cvičíte dřepy, prkna atd. Pracujete jen se stěnou a vlastní vahou a touto kombinací ještě víc využíváte ke cvičení gravitaci. Posilování klade velký důraz na břišní, hýžďové i zádové svaly a dokáže srovnat páteř. Pravidelným cvičením u stěny dosáhnete lepšího držení těla, posílení celého těla, snížení hmotnosti a navíc se zbavíte bolesti zad a ztuhlosti.

Mohlo by se vám líbit

Jak zhubnout tuk na zádech: Zbavit se ho dá v 6 jednoduchých krocích

Každé tělo potřebuje obsahovat tělesný tuk, ale když se ho na jednom místě nahromadí víc, chceme se ho co nejrychleji zbavit. Ačkoliv záda nejsou partie, kterými bychom se zabývali jako první, špíčky, které se nám vytvoří po zapnutí podprsenky, skutečně nejsou žádoucí. My vám poradíme, jak na to!
marianne.cz

Stačí 12 minut cvičení u stěny a posílíte celé tělo

Udělejte si na sebe čas 12 minut každý den a věnujte se tomuto efektivnímu cvičení na celé tělo. S kombinací přichází certifikovaná fitness trenérka a výživová poradkyně Jenna Collins. Toto cvičení vám pomůže zpevnit tělo a spalovat tuky. Posílíte stehna, hýždě a následně stihnete zamakat i na horní části těla. Následujte jednotlivé pokyny ve videu a každý cvik vydržte opakovat minimálně 30 vteřin.

Cvičení u stěny slibuje rychlé výsledky

Jelikož je cvičení u stěny fenomén převážně na sociálních sítích a slibuje rychlé výsledky, nemůže se nikdo divit, když budeme trochu skeptičtí. Podle webu Womens’sHealth.com ale velmi záleží, co si pod pojmem „rychlé výsledky“ představujeme. Pokud jste začátečník, který se v současné době nevěnuje žádnému pravidelnému cvičení, pak se můžete spolehnout, že zařazení cvičení u stěny do každodenní rutiny rychlé výsledky skutečně přinese. Rozhodně totiž budete spalovat mnohem více kalorií než doposud a kalorický deficit je významným faktorem při hubnutí.

Jaké jsou další výhody cvičení u stěny

Cvičení u stěny je šetrné k našim kloubům, protože nezahrnuje žádné pohyby s velkým nárazem,“ vysvětluje zakladatelka studia Power Pilates ve Spojeném království Korin Nolan pro Women’sHealth.com a dodává, že tato forma cvičení se používá jako forma rehabilitace po úrazu. Dále opora stěny poskytuje větší stabilitu, což znamená, že tak budete provádět cviky správně. Pro někoho, kdo má problémy se stabilitou, může být těžké udržet při některých cvicích rovnováhu, a tím se nemůže soustředit na správné provedení. Stejně tak může stěna posloužit jako kontrola správného postoje nebo sedu. Díky ní si ověříte, že stojíte či sedíte rovně, aniž byste u sebe museli mít trenéra, který by vás při cvičení hlídal. Stěna vám také dává možnost provádět cviky s větší intenzitou a náročností a nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení či závaží.

 

Jaké jsou nevýhody cvičení u stěny

Abychom byli fér, musíme zmínit také nevýhody, na které je třeba při domácím cvičení u stěny myslet. Ať už se jedná o jakékoliv cvičení, které provádíte sami doma, nedostanete žádnou zpětnou vazbu od profesionálního trenéra. Je důležité umět správně dýchat, držet správný postoj a zapojovat správné svaly, aby byl výsledek co nejlepší. V opačném případě hrozí, že naděláte víc škody než užitku. Dále může být pro někoho cvičení u stěny příliš jednotvárné a nudné. Bez dalších pomůcek a různých závaží je cvičení sice dostačující, ale pro někoho, kdo se chce věnovat pohybu intenzivněji, bude fajn, když bude cvičení u stěny kombinovat s jinými druhy posilování. 

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Zdraví
Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Zdraví
Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Zdraví
Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály

Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály