Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejlepší výčepní roku 2023, Kristýna Michálková: Exkluzivní průvodce nejen gastro místy Karlových Varů

Kristýna Michálková, vítězka soutěže Stella Artois World Draught Masters a nejlepší výčepní České republiky pro rok 2023, pracuje v oblíbené restauraci Špunt & Knoflík v Karlových Varech. Díky své vášni pro gastronomii, dobré pivo a cestování přináší exkluzivně pro Marianne tipy na skvělá místa, která by návštěvník Karlovarského filmového festivalu rozhodně neměl minout.

Jana Szkrobiszová | 26. 06. 2024

Restaurace Špunt & Knoflík

Tato restaurace vám nabízí posezení jak ve stylovém interiéru, tak na příjemné zahrádce. Jejich nejvyhlášenější  U.S. Angus beef burger se skládá z mletého chuck rollu, cheddaru, čerstvého rajčete, křupavé okurky, karamelizované cibule, lahodné burgerové omáčky s čerstvým salátem, který rozhodně musíte ochutnat. Kristýna Michálková, zkušená výčepní, doporučuje si k tomuto delikátnímu burgeru dát vychlazené pivo, což vám zajistí skvělý start do festivalového dne plného procházek a zážitků v Karlových Varech.

Mohlo by se vám líbit

Vedou úspěšný gastroprofil a teď si otevřeli vlastní bistro! Rozhovor s @tasteofprague nejen o podnikání

Stojí za úspěšným instagramovým profilem @tasteofprague, pro cizince připravují "gastro" procházky Prahou a nyní si otevřeli vlastní bistro. Se Zuzanou Daňkovou a Janem Valentou jsme si povídali nejen o nástrahách podnikání, ale také o cestování či oblíbených podnicích v Praze.
marianne.cz

Le Marché

Le Marché je skvělou volbou pro ty, kteří hledají opravdu jedinečný gastronomický zážitek. Tato prestižní restaurace, oceněná v TOP 10 Maurerova výběru Grand Restaurant a několikrát vyhlášená jako TOP restaurace, je známá nejen výjimečnou kuchyní, ale i krásným posezením s výhledem na řeku. Kromě toho se může pochlubit oceněním od RESTAURANT GURU a výbornými recenzemi od influencerů. „Restaurace je také zanesena do gastromapy Lukáše Hejlíka, což je další potvrzení její vynikající reputace,” dodává Kristýna.

La Hospoda

Restaurace La Hospoda, situovaná nedaleko hotelu Thermal, je kulinářským skvostem, který byste rozhodně neměli přehlédnout. Tato oblíbená hospoda je známá pro svou svíčkovou na smetaně s knedlíkem a hovězí líčka podávaná s domácími bramborovými kroketami. „A nezapomeňte si k tomu dát pivo,“ doporučuje s úsměvem půvabná brunetka, která se v La Hospodě ráda dobře nají. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí ochutnat pravou českou kuchyni v příjemném prostředí.

Tusculum

Objevte místo, které vaše gurmánské smysly rozhodně nezklame. Tato restaurace nabízí výbornou a originální kuchyni na vyšší úrovni, doplněnou o velmi příjemné prostředí. Ideální pro ty, kteří hledají nejen kulinářské umění, ale i atmosféru, která umocní celkový zážitek z jídla. „Vhodná například pro první rande," dodává Kristýna.

Escobar

Pokud toužíte po kombinaci skvělého piva a nakládaného hermelínu, neváhejte navštívit tuto malou hospůdku v Karlových Varech, která je opravdovým skvostem. Umístěná pod úrovní ulice, vstup do hospůdky zajišťuje zvonek na dveřích, což dodává návštěvě punc exkluzivity. Kromě piva, které je ideální volbou pro horké dny, zde můžete ochutnat i výběr rumů servírovaných s ledem.

Mohlo by se vám líbit

Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Blíží se jedna z nejočekávanějších akcí roku – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Kromě hvězd na červeném koberci, nádherných rób a doprovodného programu se samozřejmě těšíme na gró celého festivalu, tedy filmové novinky. Redakce Marianne pro vás vybrala pět z nich, které by vám letos rozhodně neměly uniknout.
marianne.cz

Ventura Pub Evropák

Pokud hledáte autentickou chuť tradice a máte chuť na tatarák, neváhejte navštívit tuto vyhlášenou restauraci. Nachází se v blízkosti centra a disponuje prostornou zahrádkou, která je ideální pro letní posezení. „Kromě tataráku zde naleznete široký výběr pokrmů dobré české kuchyně, které jsou výborné a zaslouží si zvláštní pozornost," doporučuje nejlepší česká výčepní.

PUOR Nároďák

Pokud máte chuť na čerstvé tankové pivo a tradiční pečené koleno, neváhejte zavítat do restaurace Nároďák. Tento oblíbený podnik se nachází jen kousek od hotelu Thermal, na ulici Tomáše Garrigue Masaryka, což je jedna z hlavních tříd města. Restaurace se pyšní výbornou českou kuchyní a nabízí široký výběr pokrmů.

Lékárna

Pokud toužíte po vynikajícím kávovém zážitku, vaší zastávkou by měla být kavárna Lékárna. „Toto oblíbené místo se může pochlubit nejen skvěle praženou kávou, ale i malými chutnými zákusky, které dokonale doplňují její aroma,“ zmiňuje Kristýna. Kavárna Lékárna je známá svou výbornou obsluhou, což zaručuje, že každá návštěva bude příjemným zážitkem. Umístění v centru města přidává na její atraktivitě jako perfektní místo pro odpolední posezení u kávy.

Festival není jen o filmech, jídle a pití, ale také o krásách Varů

Karlovy Vary, město s bohatou historií a nádhernou architekturou, nabízejí návštěvníkům festivalu nejen filmové zážitky, ale také mnoho zajímavých prohlídek a aktivit. „Pokud máte mezi filmovými projekcemi čas, nezapomeňte se podívat na tyto skvosty," doporučuje Kristýna.

Muzeum Jana Bechera Toto muzeum je věnováno historii a výrobě tradičního českého likéru Becherovka. Návštěvníci se mohou těšit na expozice mapující historii značky, včetně výborné ochutnávky tohoto ikonického nápoje. Ale pozor, ať to nepřeženete!

Karlovarské podzemí Prohlídka podzemních tunelů a chodeb pod městem, které dříve sloužily k zásobování termální vodou, nabízí fascinující pohled na technickou stránku lázeňství.

Vyhlídka Diana Nachází se na Výšině přátelství a nabízí úžasné panoramatické výhledy na město a okolní krajinu. K vyhlídce se můžete dostat pěšky nebo lanovkou. Na vrcholu najdete nejen restauraci s vynikající kuchyní, ale také mini zoo, motýlí dům a mnoho dalších zajímavostí.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře znáte Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary? Otestujte se

Dnes začíná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, známý také jako KVIFF. Ať už patříte mezi jeho pravidelné návštěvníky, nebo jste o něm pouze párkrát slyšeli, udělejte si náš kvíz. Buď zjistíte, že jste jeho věrnými znalci, anebo se něco nového přiučíte.
marianne.cz

Muzeum jménem Moser Glass Museum je věnováno historii slavné sklářské firmy Moser. Návštěvníci zde mohou obdivovat výrobu a design křišťálových sklenic a dalších výrobků. K dispozici je i výborná kavárna s domácími zákusky, kde si můžete odpočinout a vychutnat si něco sladkého.

Kostel sv. Máří Magdaleny Tento barokní kostel, který často zůstává mimo hlavní turistické trasy, nabízí nádhernou architekturu a bohatě zdobený interiér. 

Karlovy Vary ožijí v pátek 28. června 2024, kdy zde odstartuje letošní ročník mezinárodně proslulého filmového festivalu. Na červeném koberci před hotelem Thermal se objeví zářivé hvězdy filmového nebe. Festivalová atmosféra bude panovat na trase mezi hotelem Thermal a luxusním Grandhotelem Pupp. Hudba bude znít z různých stagí a stanů až do závěrečného dne festivalu, soboty 6. července 2024, kdy se festival uzavře. Užijte si každý okamžik v tomto krásném lázeňském městě!

Kristýna Michálková a Karlovy Vary

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení