Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Chcete být fit na léto? Začněte s jednou z 5 aplikací na cvičení doma

Jaro již oficiálně začalo a léto je už za rohem. To v mnohých lidech vyvolává nadšení, v jiných ovšem úzkost z toho, že se ještě nepustili do svých novoročních cvičících cílů a plavková sezóna je za rohem. Nikdy ale není pozdě na to, abyste se dostali do formy, a existují aplikace, které vám s tím mohou pomoci.

Tereza Čaladi | 24. 03. 2024

V dnešní době existují aplikace snad na všechno – na záchranu života, na meditaci a i na cvičení. Je jich ale opravdu velké množství, proto pro vás máme pár tipů, které vybrat.

5 aplikací na cvičení doma

Pokud máte chytré hodinky, pak k nim jistě máte i aplikaci, ve které vidíte všechna možná data týkající se vašeho pohybu i zdraví. V těch novějších si můžete nastavit i specifické tréninkové plány a sledovat jejich plnění. Pokud ale tyto hodinky nemáte, nebo jednoduše nenabízejí nějaký silový trénink, máme pro vás doporučení, po jakých aplikacích se podívat.

Seven: 7 Minute Workout

Tato aplikace je vhodná zejména pro ty, kteří na cvičení nemají denně moc času. Na tato cvičení vám stačí denně pouhých 7 minut – navíc k nim nepotřebujete žádné vybavení. Po stažení aplikace si nastavíte svůj cíl – na výběr je „zhubnout“, „posílit svaly“, či „zůstat fit“ – a požadovanou frekvenci cvičení. Vašemu cíli jsou uzpůsobeny cviky, které vám jsou nabízeny, vy si jen vyberete, které konkrétní části těla se ten den budete věnovat. Před cvičením se vám přitom vždy zobrazí instruktážní video. Tato aplikace je tak vhodná i pro začátečníky.

Fitify

I v této aplikaci můžete cvičit s vlastní vahou, ale můžete zde zvolit i různé pomůcky –­ kromě činek například i bosu, či TRX. A i zde si volíte své cíle. Tato aplikace se od výše zmíněné liší v délce cvičení. Jednotlivé tréninky (workouty) zde trvají okolo 15-25 minut. Zároveň je tato aplikace dostupná v češtině. I aplikaci 7 Minute Workout bez problému pochopíte z instruktážních videí, i když je v angličtině, ale pokud má někdo radši vše v češtině, je tahle aplikace přímo pro něj.

Mohlo by se vám líbit

Jak zatočit s povislou kůží na pažích? Stačí jeden cvik, který zvládnete dělat v pohodlí domova

Říkáme jim nelichotivě netopýří křídla nebo pelikáni. Dokud to jde, tak je zakrýváme dlouhými rukávy a v létě raději děláme, že je nevidíme. Řeč je o vnitřní straně paží, která většinou po čtyřicítce začne ochabovat.
marianne.cz

Freeletics

Aplikace Freeletics je pro vás ideální v případě, že si moc nepotrpíte na skupinové lekce. Zaměřuje se konkrétně na tréninky HIIT (high intensity interval training), při kterých se střídají vysoce intenzivní intervaly maximálního zatížení (zhruba nad 80 % max. tepovky), které jsou střídány s úseky o nižší intenzitě. Trvají 10-25 minut a jsou vhodné zejména na spalování kalorií. Navíc tyto tréninky můžete praktikovat dle vlastního rozvrhu a jsou vám sestaveny na míru, jelikož aplikace má o vás veškeré vaše údaje, je tak personalizovaná. I zde najdete videa a animace.

Nike Training Club

V aplikaci Night training club najdete kromě tréninků zaměřených na budování břišáků či posilování jiných svalů i vytrvalostní tréninky a jógová cvičení. Lekce jsou vedeny zkušenými trenéry společnosti Nike a trvají od 10 minut až po téměř hodinu. Můžete se zde přitom zapojit i do programů s konkrétními cíli, které trvají pár týdnů, patří mezi ně například Yoga Progression (Progres v józe) či 2 Weeks to a Stronger Core (Silnější střed těla do dvou týdnů).

NEXT WORKOUT

Naprostou novinkou na trhu a k tomu na českém je přitom aplikace NEXT WORKOUT, která spadá pod řetězec posiloven Next.Move. Dává vám příležitost cvičit s oblíbenými trenéry z jednotlivých poboček kdykoliv a kdekoliv.S NEXT WORKOUT vám umožníme nasát prémiovou atmosféru Next.Move klubu odkudkoli na světě. Tato aplikace nabízí nejen propracované tréninkové plány s našimi trenéry, ale také bonusové individuální tréninky. Bez ohledu na váš fitness level nebo preferovaný styl cvičení, NEXT WORKOUT má něco pro každého,říká zakladatel Next.Move Julián Jančík. Momentálně v aplikaci najdete pět 12týdenních tréninkových plánů, které jsou přizpůsobeny různým cílům uživatelů. Od posilování, přes funkční trénink nebo HIIT. Každé 3 měsíce se přitom můžete těšit na nové tréninkové plány, nové trenéry a i některé tréninky s fitness influencery.

Mohlo by se vám líbit

Trenérka doporučuje: 4 cviky na posílení břicha, ke kterým nepotřebujete žádné pomůcky

Léto se blíží a ideální čas začít pracovat na „postavě do plavek“ nastává právě teď. Je samozřejmě dobré posilovat všechny části těla, ale co si budeme nalhávat – všechny chceme mít v létě aspoň trochu vyrýsované břicho. Trenérka Aneta Kubalová nám poradila, jak na to.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Dobrý nápad
Recept na žemlovku: Na téhle by si pochutnaly i naše babičky

Recept na žemlovku: Na téhle by si pochutnaly i naše babičky