Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jídelníček podle Julie Roberts: Ráda vaří a miluje jídlo, kterého se všichni bojí

Julia Roberts září a sluší jí to víc než kdy jindy. Je to díky jiskřičkám v očích, širokému úsměvu, úchvatné postavě a hlavně energii a pohodě, které z ní vyzařují. Od premiéry filmu Pretty Woman, díky kterému se stala miláčkem celého světa a záhy také nejlépe placenou herečkou Hollywoodu, uplynulo přes třicet let, a my máme podezření, že snad pije elixír mládí. Jak to dělá, že má stále tak mladistvý obličej a perfektní tělo?

Liv Boková | 21. 03. 2024

Julia Roberts odhaluje superštíhlé nohy

Julia Roberts má kromě pověstného úsměvu také nohy „jako gazela“ a neváhá je ukazovat. Zatímco většina nejúspěšnějších hollywoodských hereček dává na oficiálních akcích a na červeném koberci přednost šatům s odhaleným dekoltem a pažemi, Julia Roberts se na nich většinou objevuje v zahalujících šatech nebo kalhotových kostýmech, přesto, nebo možná právě proto, působí mezi všemi těmi téměř nahými ženami neuvěřitelně sexy. Často také volí košilové šaty nebo mini sukni a sako a nechává vyniknout právě svým superštíhlým a superdlouhým nohám.

Je krásná, protože je šťastná

Podle Julie Roberts není krása o zázračných přípravcích nebo procedurách. Britskému Vogue na otázku, jestli používá nějaké „umělé metody“, aby si zachovala zářivé mládí, odpověděla s typickým humorem: „Nakládání do láku. Každou druhou sobotu dávám hlavu na 18 hodin do sklenice. Dělá to zázraky. Strašně to smrdí. Ale ne, seriózní odpověď. Základem jsou dobré geny, naplněný život a láska dobrého člověka. Věřím tomu, že jsem hluboce hluboce šťastná, protože mě můj manžel miluje a podle toho se ke mně i chová. Když vidíte někoho, kdo je opravdu šťastný, je úplně jedno, kolik mu je.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nejkrásnější žena všech dob se stará o domácnost

Řada lidí si myslí, že slavná a hojně obsazovaná herečka, kterou například čtenáři amerického časopisu People už pětkrát zvolili nejkrásnější ženou všech dob, se věnuje hlavně kariéře, doma má kuchařku a další pomocnice, které se starají o chod domácnosti. To ale není případ Julie Roberts, která nikdy neměla ani kuchařku, ani chůvu pro své tři děti. O nyní devatenáctiletá dvojčata Hazel a Finna a o tři roky mladšího Henryho se stará od malička sama. Rodina je pro ni na prvním místě. „Lidé si myslí, že když má člověk tuhle fantastickou práci, je nadpřirozenou bytostí. Jak by někdo takový mohl chystat snídani? No, jednoduše. Rodina má hlad a hlad je dobrá motivace,“ řekla Julia Roberts časopisu Harper's Bazaar. Bez ohledu na slávu, jako většina žen, je i ona máma na plný úvazek a žije pro svou rodinu.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle Margot Robbie: Chce vypadat nejlépe, jak může, zároveň miluje nezdravé jídlo

Australanka Margot Robbie je dlouhodobě v dobré formě, její filmové postavy však vyžadují formu skvělou a k tomu dokonalé křivky. Ať jde o olympijskou krasobruslařku, historickou královnu či komiksovou superhrdinku, před natáčeními upravuje stravu a přitvrzuje se cvičením. Na míry panenky Barbie 91-46-84 se pochopitelně dostat nemusela, i tak ale byla příprava na roli výzvou. Co tedy Margot dělá pro výbornou kondici a supertělo?
marianne.cz

Julia Roberts miluje vaření

Jedna z nejslavnějších hollywoodských hereček také sama nakupuje veškeré potraviny. Vzhledem k tomu, že sama vaří, chce si potřebné ingredience sama vybírat. „Samozřejmě chodím nakupovat, jídlo a třeba i toaletní papír,“ řekla opět se smíchem herečka. Lidé, které potkává v obchodech jí také často vykouzlí úsměv na rtech. „Říkají mi třeba, že jejich dcera vypadá úplně jako já. A nejvíc mě baví: ´Vypadáte jako Julia Roberts!´ nebo ´Nejste náhodou Julia Roberts? Ne, nejste.´“ Ať už je pracovně kdekoli, na natáčení, rozhovorech, focení, vždycky se těší domů a vůbec nejšťastnější je v kuchyni, když může připravovat večeři pro celou rodinu.

Miluje těstoviny a sušenky

Obzvlášť ráda vaří a také jí domácí těstoviny. Tak moc, že si často dává k obědu nudle třeba místo kuřete. „Proč se všichni bojí těstovin? Těstoviny nám nikdy nic neudělaly,“ projevila opět svůj smysl pro humor v rozhovoru pro People. „Nebuďte na těstoviny zlí. Julia Roberts také nikdy nepohrdne dobrou sušenou, takovou tou klasickou velkou americkou „cookie“. Dopřává si jídlo, které jí chutná a zároveň jí dělá dobře. Vaří z kvalitních surovin a také pravidelně cvičí. V minulosti ona i její trenérka zmiňovaly, že se věnuje step aerobiku, který střídá s běháním, plavání a cvičení ve vodě a dlouhé štíhlé svaly jí pomáhá tónovat cvičení pilates.

Mohlo by se vám líbit

Ohlédnutí za dlouhodobým přátelstvím Julie Roberts a George Clooneyho

Dnes slaví Julia Roberts pětapadesáté narozeniny a my jsme si jisti, že kdyby se rozhodla uspořádat oslavu, rozhodně by na ni pozvala George Clooneyho. Jelikož jsou již 22 let blízkými přáteli.
marianne.cz

Příklad jídelníčku Julie Roberts

Základem je zdravá a vydatná snídaně. Většinou se skládá z kváskového chleba, vajíček, avokáda a borůvek. K pití si herečka ráno dává kokosovou vodu a kávu. K obědu má ráda salát s grilovaným kuřecím masem nebo těstoviny. Typická večeře „pretty woman“ je divoký losos nebo jiná ryba, hnědá rýže, avokádo a sklenka vína. Její nejoblíbenější sladkostí je poctivá sušenka s kousky čokolády. Ráda si pochutná i na kvalitním sýru. Z tohoto příkladu celodenního menu Julie Roberts je patrné, že ve stravě dává přednost kvalitním tukům a bílkovinám z tučných ryb, kuřete a avokáda, sacharidům pocházejícím z celozrnných obilovin, ovoci s malým množstvím cukru, jako jsou zmíněné borůvky a další bobulovité ovoce. Pro dokonalou hydrataci Julia Roberts po celý den pije hodně vody a pro extra hydrataci a energii navíc i vodu kokosovou.

Nejlepší režim pro krásu podle Julie Roberts

Julia Roberts trvá na tom, že její zdravé návyky nejsou o vzhledu a krása není pro ni a její rodinu hlavním cílem. „Důkazem dokonale nastaveného režimu je, že všichni hezky voní a mají úsměv na tváři.“ Stejně jako jídelníček, ani cvičení příliš nepřehání: „Kdybych věděla o všem, co bych měla dělat, co se týče cvičení, nejspíš bych vypadala jako omotaná páskou,“ uvedla herečka s perfektní postavou. „Prostě bych se zbláznila, takže si myslím, že je lepší zůstat v klidu, pít vodu, spát a být veselá. Rozhodně se snažíme jíst smysluplně."

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Rozlučte se s nepohodlnou obuví: 5 pádných důvodů, proč nosit barefoot boty

Rozlučte se s nepohodlnou obuví: 5 pádných důvodů, proč nosit barefoot boty

Zdraví
Nestíháte po ránu snídat? Zkuste tyhle rychlé, zdravé a jednoduché recepty

Nestíháte po ránu snídat? Zkuste tyhle rychlé, zdravé a jednoduché recepty

Zdraví
Čtyři tváře ženy: Jak si správně zorganizovat život podle fází menstruačního cyklu?

Čtyři tváře ženy: Jak si správně zorganizovat život podle fází menstruačního cyklu?

Zdraví
Kvíz: Dobro došli! Jak dobře znáte Čechy milované Chorvatsko?

Kvíz: Dobro došli! Jak dobře znáte Čechy milované Chorvatsko?