Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Ve které zemi se mají lidé nejraději? Na to odpověděla nedávná studie

Info ikona
žena, zrcadlo a polibek

V novém roce každý řeší to, jak chce vypadat následující rok a jaký kvůli tomu bude mít životní styl. Jak se ale opakovaně potvrzuje, to není až tak zásadní. Daleko větší roli hraje to, zda se člověk ve svém těle dobře cítí. A pokud vás zajímá, který národ se ve svém těle cítí nejlépe, máme pro vás odpověď.

Tereza Čaladi | 2. 01. 2024

Tělesný obraz je něco, co řeší každý. Mnohdy to ale není o tom, kolik má člověk kilo, ale o tom, jaké má sebevědomí. To kromě jiného potvrdila nedávná mezinárodní studie, která došla k závěru, že když má o sobě člověk pozitivní tělesný obraz, má výrazně lepší psychickou pohodu a životní spokojenost. A to nebyl její jediný zajímavý závěr.

Mohlo by se vám líbit

Který národ nejlépe přijímá své tělo?

Studie se konkrétně zaměřila na pozitivní obraz těla. Zapojilo se do ní více než 250 vědců z celého světa, více jak 56 000 respondentů a 65 zemí. Jedná se tak o jednu z největších studií v oblasti tělesného obrazu, která kdy byla provedena. Její účastníci byli požádáni, aby ohodnotili, do jaké míry souhlasí s výroky jako „respektuji své tělo“ a „oceňuji různé a jedinečné vlastnosti svého těla“. A ačkoliv by jeden řekl, že na špici v těchto výsledcích budou například Američané, je tomu docela jinak. Vede Malta. Úplně na konci je naopak Austrálie.

10 nejvíce sebevědomých zemí, co se týče obrazu těla

 1. Malta

 2. Tchaj-wan

 3. Bangladéš

 4. Kazachstán

 5. Jižní Korea

 6. Filipíny

 7. Egypt

 8. Irák

 9. Polsko

 10. Jižní Afrika

10 nejméně sebevědomých zemí, co se týče obrazů těla

 1. Austrálie

 2. Indie

 3. Spojené království

 4. Irsko

 5. Ukrajina

 6. Německo

 7. USA

 8. Čína

 9. Francie

 10. Brazílie

V neposlední řadě je zajímavým poznatkem, že se ve svém těle nejlépe cítí lidé, kteří jsou singleti, co žijí na venkově. Poselstvím do nového roku tak je, že kromě toho, abyste se snažili vypadat dobře, pracujte i na svém sebevědomí a především na tom, abyste se měli rádi.
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku